Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Działamy nieprzerwanie od 1993 roku

Producenci

Wszyscy producenci:


Produkty marki: AsusProdukty marki: KingstonProdukty marki: lenovoProdukty marki: LogitechProdukty marki: SamsungProdukty marki: AMDProdukty marki: IntelProdukty marki: Western DigitalProdukty marki: MSIProdukty marki: ToshibaProdukty marki: DlinkProdukty marki: GigabyteProdukty marki: Creative LabsProdukty marki: MicrosoftProdukty marki: IiyamaProdukty marki: SanDiskProdukty marki: Enermax

Regulamin

 1. Sklep internetowy PROLINE, działający pod adresem WWW: proline.pl (lub także: www.proline.pl), prowadzony jest przez PROLINE - PONIKOWSKI SEBASTIAN, wpisany w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Wrocławia - Wydział Spraw Obywatelskich, Dział Rejestracji Gospodarczej, Urzędu Miasta Wrocławia - na podstawie przepisów ustawy z dnia 19.11.1999r Prawo działalności gospodarczej /Dz.U.Nr 101 poz.1178 ze zmianami/ i posiada zaświadczenie
  Nr: 85686. Nr NIP: 895-101-17-86, nr Regon: 930767003.
 2. Sklep internetowy PROLINE, zwany dalej ProLine, prowadzi sprzedaż towarów zamieszczonych na witrynie WWW za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia składane w sklepie internetowym ProLine realizuje Centrala ProLine, ul. Brzozowa 5, 55-095 Mirków k/Wrocławia.
 3. Zawartość sklepu internetowego ProLine nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, a zatem złożenie zamówienia przez klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru.
 4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu.
 5. Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym ProLine są wartościami brutto wyrażonymi w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Ceny produktów nie zawierają kosztów transportu towaru do odbiorcy końcowego. Koszt ten jest doliczany podczas składania zamówienia i wykazywany kupującemu. Szczegóły na stronie Sposoby dostawy i koszty.
 6. Podane ceny są z rabatem o wartości ok. 1%, który naliczany jest w przypadku płatności "za pobraniem" lub "przelewem". W przypadku płatności PayU za pośrednictwem serwisu on-line PayU.pl rabat nie przysługuje.
 7. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep ProLine zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.
 8. Zastrzegamy sobie prawo odstąpienia od realizacji zamówienia w sytuacji, gdy podana cena towaru będzie nieprawidłowa w skutek błędnego działania systemu teleinformatycznego.
 9. Towary w dziale "Promocje" są ograniczone ilościowo. Realizacja zamówień zawierających takie towary odbywa się w kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów.
 10. Do każdej przesyłki dołączamy fakturę VAT oraz wymagane przepisami instrukcje i certyfikaty. Faktura VAT jest wystawiana w momencie realizacji zamówienia i od tej chwili jest zawarta umowa handlowa.
 11. Klient może wprowadzać zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury VAT. Dokonanie zmian jest możliwe poprzez:
  • kontakt telefoniczny: +48 664999933
  • wysłanie listu pocztą elektroniczną e-mail na adres: sklep@proline.pl
 12. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni w sposób określony w art. 10 ust. 1. W przypadku odstąpienia, umowa będzie uważana za niezawartą, a ewentualne wpłaty zostaną zwrócone (na wskazane konto bankowe) zgodnie z dyspozycją klienta.
 13. Przez złożenie zamówienia należy rozumieć wypełnienie formularza zamówienia znajdującego się na stronach serwisu WWW i przesłanie go do sklepu ProLine. Poprawnie złożone zamówienie definiuje następujące kwestie:
  • dane kontaktowe i adresowe: zamawiającego, odbiorcy i płatnika
  • co najmniej jedną pozycję określonego towaru wraz z ceną
  • sposób płatności
  • koszty transportu
 14. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie prawidłowych danych danych osobowych.
 15. Przyjęcie zamówienia poprzedza jego weryfikacja, w ramach, której ustalane są indywidualne szczegóły dostarczenia przesyłki. Kontakt z klientem odbywa się telefonicznie, poprzez pocztę e-mail lub wiadomości (chat) pod zamówieniem klienta.
 16. Jeżeli weryfikacja nie nastąpi w deklarowanym czasie, może to oznaczać, że umieszczone przy składaniu zamówienia dane były błędne. W takiej sytuacji obowiązek skontaktowania się ze sklepem ProLine leży po stronie klienta. Brak takiego kontaktu w przeciągu 2 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia skutkuje anulowaniem zamówienia.
 17. Zamówienie zostaje skierowane do realizacji po weryfikacji odbiorcy lub w przypadku przedpłaty w momencie wpływu środków na konto ProLine.
 18. Złożenie zamówienia oznacza akceptację przez Klienta postanowień niniejszego regulaminu i warunków dostawy określonych w dokumencie Sposoby dostawy i koszty.
 19. Należności za zamówione towary regulowane są przy odbiorze - pobranie lub w formie przedpłaty przelewem. Szczegóły na stronie Sposoby dostawy i koszty.
 20. Należność w formie przedpłaty należy uregulować przelewem na konto ProLine:
  ProLine Sebastian Ponikowski
  ul. Brzozowa 5
  55-095, Mirków
  Bank Pekao S.A. I Oddział we Wrocławiu
  nr rachunku: 78124019941111000024975742
 21. Na poleceniu przelewu (lub blankiecie pocztowym) prosimy o podanie numeru zamówienia (wyświetlany po jego złożeniu).
 22. Na czas dostarczenia zamówionego towaru składa się czas realizacji zamówienia oraz czas dostarczenia przesyłki przez firmę kurierską.
 23. Jeżeli zamówione towary znajdują się w magazynie, realizacja następuje bezzwłocznie jeszcze tego samego dnia od momentu potwierdzenia zamówienia lub daty zaksięgowania zapłaty na koncie ProLine (w przypadku przedpłaty).
 24. Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć z powodu:
  • braku towaru w lokalnym magazynie w chwili składania zamówienia i konieczności sprowadzenia go,
  • konieczności dokonania czynności złożenia zestawu,
 25. W przypadku wydłużenia realizacji zamówienia klient zostanie poinformowany telefonicznie, pocztą e-mail lub poprzez wiadomość (chat) pod zamówieniem.
 26. Zamówione Towary są dostarczane za pośrednictwem firmy kurierskiej (Schenker lub GLS) - szczegółowe informacje na stronie Sposoby dostawy i koszty.
 27. Towar wysyłany i dostarczany jest tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku.
 28. Do czasu dostawy nie wlicza się dni wolnych od pracy, jak również dni, w których firma kurierska nie świadczy usług przewozowych.
 29. Typowy czas dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w przypadku większych miast; w pozostałych przypadkach wynosi do 48 godzin.
 30. W okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, klient ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko z kompletną jego zawartością, a produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Prosimy też o zachowanie oryginalnego opakowania. Produkt należy odesłać wraz z dokumentem zakupu. Zgodnie z ustawą możliwości zwrotu nie podlegają rozpakowane produkty, podlegające ochronie praw autorskich takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp. Do możliwości zwrotu uprawnione są tylko osoby fizyczne w rozumieniu art 221 Kodeksu Cywilnego. W przypadku skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar należy odesłać towar na adres Centrali ProLine. Do przesyłki zwrotnej prosimy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 2 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu i dokonuje zwrotu pieniędzy na konto klienta.
 31. Wszystkie towary dostępne w sklepie internetowym ProLine objęte są gwarancją. Część produktów objęta jest gwarancją ProLine - gwarancja udzielana jest na podstawie dowodu zakupu (paragonu, faktury sprzedaży, wyciągu z konta lub potwierdzenia płatnością kartą), pozostałe objęte są gwarancją producenta. Długość i rodzaj gwarancji podajemy przy w opisie towaru.
 32. Postępowanie reklamacyjne w przypadku sprzedaży dokonywanej drogą elektroniczną odbywa się w sposób przewidziany dla sprzedaży tradycyjnej, nie dokonywanej za pośrednictwem witryny WWW, jego zasady i przebieg określone są na stronie warunki gwarancji oraz zgłoszenie uszkodzenia.
 33. Dołożono wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne dostępnych w sklepie towarów były prawdziwe i aktualne. Sklep nie odpowiada jednak za błędne podanie parametrów i właściwości towaru lub nagłą ich zmianę przez producenta.
 34. Zdjęcia produktów mogą nieznacznie odbiegać od oryginałów.
 35. "Promocyjne Ceny On-Line" - dotyczą tylko zamówień internetowych składanych poprzez stronę WWW i realizowanych wysyłkowo, na towar który w momencie składania zamówienia jest na stanie magazynowym.
 36. Ilość produktów oferowanych w ramach sklepu jest zmienna i podlega stałej aktualizacji.
 37. Oferta ważna tylko na terenie Polski.
 38. Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e-mail do Serwisu Opineo.pl a także Grupy Allegro oraz na przetwarzanie przez Sklep ProLine oraz Grupę Allegro, jego danych osobowych - w celu wypełnienia ankiety wraz z opinią o dokonanej transakcji w Sklepie ProLine oraz potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących (zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997).
 39. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 40. Wszystkie paczki wysyłane z zamówionymi towarami są ubezpieczone. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, że paczka była uszkodzona lub otwierana, zalecamy spisanie protokołu odbioru z kurierem. Więcej na stronie Paczka.
 41. W związku z tym, że wymagania techniczne i eksploatacyjne dla urządzeń konsumenckich przeznaczonych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej naszym zdaniem nie są możliwe do spełnienia w przypadku całej grupy produktów (np. tunery USB nie są zasilane prądem o napięciu 230V oraz nie mają wyjścia HDMI a media playery mogą oferować zredukowany zestaw wyjść analogowych) informujemy, że sprzedawane przez nas urządzenia nie spełniają wszystkich wymogów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009. Jeżeli urządzenia spełnia odpowiednie wymagania informacja ta jest podana w opisie urządzenia.
 42. Jedynie odbiorniki cyfrowe zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach dotyczących wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych umożliwiają odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych (Dz.U. 2009 nr 221 poz. 1742 tekst ogłoszony [pdf])
 43. Niniejszy regulamin stanowi integralną część zawieranych przez sklep ProLine z Klientami umów o świadczenie usług drogą elektroniczną. Regulamin jest udostępniony Klientom nieodpłatnie za pośrednictwem witryny WWW w formie, która umożliwia pobranie i wydrukowanie niniejszego Regulaminu.
 44. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosowane będą przepisy polskiego prawa cywilnego.

Copyright © 2002-16 ProLine.     All rights reserved.     Wykonanie
Zamknij / Close

Internet i Komputery są Twoją pasją!?

Przygotowaliśmy go specjalnie dla Ciebie!

Więcej o Newsletterze ProLine

W każdej chwili możesz
wypisać się z listy!


Newsletter ProLine - codzienny, bezpłatny newsletter wysyłany do Ciebie na konto poczty E-mail.

Aktualne wydarzenia z branży komputerowej, wiadomości internetowe i telekomunikacyjne.

Informacje o nowych produktach, promocje i rabaty na sprzęt komputerowy.

Zapisz się teraz:

Twój E-mail: