Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Sklep komputerowy od 1993 roku

Strefa Marek

OsramPhilips LED
GoProMicrosoft
MSIiiyama
LenovoGigabyte
AMDCorsair
AsusSeasonic
QNAPInsERT
HamauRage

Wszyscy producenci:

 Data: 2014-08-18 

GoPro Hero 4 - Recenzja najnowszej kamery sportowej Point-of-view

GoPro Hero 4 plotki potwierdzone, specyfikacja cena

Kamera GoPro Hero to urządzenie, które zamocowane na kiteboardingu, windsurfingu, kasku lub motocyklu spowoduje większe bicie serca i jeszcze lepsze wspomnienia. Kamery GoPro Hero to swoisty fenomen, wręcz ikona mobilnych kamer typu Point-of-View. Mimo wielu konkurentów, ciągle plasuje się na czele wszystkich produktów tego typu. Po piętach najbardziej firmie GoPro depcze firma Sony z serią kamer Action Cam. A jej najnowszy model HDR-AS100V skutecznie doścignął a w niektórych parametrach, jak stabilizacja obrazu, prześcignął ostatni model GoPro Hero 3 czy Hero 3+.

Lista modeli GoPro HERO z dwuletnią gwarancją:

GoPro Hero 4 HERO4 Black (CHDHX-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Silver (CHDHY-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Session (CHDHS-101)
GoPro Hero+ LCD (CHDHB-101)
GoPro Hero (CHDHA-301)

Recenzja

Jednak firma nie zasypuje gruszek w popiele i od kilku dni możemy się cieszyć nową kolekcją aż 3 nowych kamer spod znaku GoPro Hero. Dwa modele to najwyższa liga oznaczona symbolami GoPro Hero BLACK i Hero SILVER, trzecia do budżetowy, ale ze względu na swoją cenę, również bardzo ciekawy model o oznaczeniu GoPro HERO.

Wszyscy fani urządzeń GoPro z wypiekami na twarzy czekali na zapowiadany już od dłuższego czasu model GoPro Hero 4. Duża część plotek, jakie do nas docierały w ostatnich miesiącach się potwierdziły. Ale jest tez kilka niemałych niespodzianek. Największe to - wbudowany ekran w modelu SILVER i zupełnie osobny model w bardzo niskiej cenie, model GoPro HERO, bez dodatkowych oznaczeń numerycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją wideo i poznaniem możliwości tych najnowszych kamer.


GoPro Hero 4 BLACK jest zdolny nagrywać filmy 4K już z normalną, użyteczną prędkością 30 klatek na sekundę, a nie jak wcześniej 15 fps. Na dokładkę w najbardziej użytecznym i popularnym trybie FullHD 1080p dostajemy bardzo wysokie klatkowanie 120 fps'ów, co pozwala robić 4-krotny slow motion bez żadnej utraty jakości z pełna płynnością.

Model GoPro Hero 4 SILVER odpowiada mniej więcej poprzedniemu topowemu modelowi Hero 3 Plus BLACK, deje on bardzo dobry obraz, jednak tryb 4K pozostaje z niskim klatkowaniem 15 FPS. Ale za do dostaje ekstra bonus w postaci wbudowanego, dotykowego wyświetlacza.

Gopro Hero 4 Black

Całość napędza nowy chip SoC Ambarella A9 czyli procesor ARM A9 Dual CortexTM - A9 1GHz z akceleratorem FPU.
Sam foto sensor to zupełnie nowy 12 Mega pikselowy układ z funkcjami: multi-ekspozycji, mapowaniem HDR, WDR i elektroniczną stabilizacją obrazu! Ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z kamerami Sony?

Kamerę dostajemy wraz z wodoszczelną obudową, atestowaną do 40m z płaską soczewką, która prawidłowo zachowuje się pod wodą nie powodując aberracji sferycznych (co jest częsta przypadłością konkurencyjnych produktów w tym kamer Sony).

Niespełnione nadzieje

Jedna z ważnych różnic w stosunku do plotek, jest brak klatkażu 240fps w jakiś sensownych rozdzielczościach. Będzie on dostępny jedynie w trybie WVGA czyli w mało użytecznej rozdzielczości 848x480px.

Pojawiają się też głosy że najwyższy model czyli BLACK, powinien mieć wszystko czyli również wyświetlacz LCD i pilot zdalnego sterowania, który teraz nie występuje z żadną z kamer.

Duża niespodzianka

Duża niespodzianką jest budżetowa wersja kamery tylko z podstawowymi opcjami GoPro HERO nie wyciągana z obudowy wodoszczelnej z wbudowaną baterią i tylko podstawowymi trybami wideo. Jej cena będzie oscylować w okolicach 550zł. Ta kamera z pewnością zaszachuje rynek najtańszych kamerek, których liczba modeli mnoży się na potęgę. Niestety u większości za niską ceną nie idzie nic więcej. Tanie kamery mają bardzo kiepskiej jakości obraz. Wydaje się ze nowy bohater złamie te zasady i już za nie wielkie pieniądze będziemy mogli się cieszyć przyzwoitymi parametrami obrazu.

Poniżej przedstawiamy już oficjalne dane nowych modeli.Zgodnie z pierwotnymi plotkami w nowym GoPro Hero 4 otrzymamy tryb wideo 4K z klatkażem 30fps'ów i na dodatek wbudowany wyświetlacz. Niestety, obie te funkcje nie będą dostępne w tym samym aparacie. Zamiast tego będą dwa różniące się modele.

Model najbardziej zaawansowany Hero 4 Black da nam nowe i szybkie tryby graficzne. Natomiast wygodny wbudowany wyświetlacz będzie jako standard w modelu Hero 4 Silver.

GoPro Hero 4 Black

Nowy HERO 4 Black działa z siłą nowego procesora, który podwaja wydajność poprzedniego GoPro. Jest on reklamowany jako "najbardziej zaawansowany GoPro Ever", co ma poprawiać jakość obrazu. Nowy model Black przechwyci wideo 4K z prędkością 30 klatek na sekundę w stosunku do maksymalnych 15fps w poprzednich modelach.


Oto dostępne rozdzielczości i częstotliwości odświeżania:
 • 4K przy 30fps,
 • 2,7K w 50fps,
 • 1440p przy 80fps,
 • 1080p, 960p i 720p w 120fps

Tryb klatkażu 240fps dostępny jest w obu modelach jedynie w trybie 480p. Zobacz tabelę na końcu artykułu.

W przypadku obrazów nieruchomych, czyli zdjęć będziesz w stanie ustrzelić do 30 klatek na sekundę w trybie pełnej matrycy 12 Mpx.

Gopro Hero4 Black - Czarny przód Kamery

Przechwytywanie dźwięku audio jest również poprawione. Producent chwali się 2 krotni większym zakresem przechwytywania sygnału.

Z przodu aparatu jest niezwykle szerokokątny szklany obiektyw, który możemy ustawić na trzy różne pola widzenia: Ultra Szeroki (Ultra Wide), Średni (Medium) i Wąski (Narrow).

Dużą nowością są ręczne ustawienia dostępne zarówno do zdjęcia jak i video filmowania. Dostępne mają być ustawienia związane z ekspozycją ustawieniami ISO i więcej.

Aparat jest wodoszczelny tak samo jak wersja Hero3+ czyli do 40 m. Inne wbudowane funkcje to: Wi-Fi, Bluetooth, ustawienia ekspozycji dla nocnego nagrywania, "HiLight Tag" czyli funkcja znakowania kluczowych momentów nagrania, funkcja QuikCapture powoduje włączenie i start, nagrywania za pomocą jednego przyciśnięcia. Nowością też ma być automatyczny tryb Low Light, znany już z wersji Hero 3, ale wtedy trzeba go było ustawiać ręcznie.

Co do zgodności wstecznej, modele Black i Silver będą zgodne z wszystkimi akcesoriami i systemami montowania.

GoPro Hero 4 Silver

Model GoPro Hero 4 Srebrny nie zaoferuje nagrywanie wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę (tylko jak poprzednia wersja z klatkażem 15fps), ale za to jest to pierwszy GoPro, który oferuje wygodny i wbudowany wyświetlacz dotykowy.


Sterowanie będzie dostępne za pomocą dotykowego ekranu za pomocą przesuwania po ekranie i tapnięć.

Gopro Hero4 4 Silver z Ekranem

Model Silver będzie w stanie uchwycić obraz:
 • 4K przy 15fps,
 • 2,7K przy 30fps,
 • 1440p przy 48fps,
 • 1080p przy 60fps,
 • 960p przy 100fps
 • 720p w 120fps.

Gopro Hero 4 Silver tył z Ekranem

Model Srebrny może być szczególnie przydatny do fotografii, dzięki wyświetlaczowi mamy wygodę kadrowania, a parametry pozwolą nam na zrobienie 30 zdjęć na sekundę z pełnej rozdzielczości 12 megapikseli.

Pozostałe funkcje, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, HiLight Tag, QuikCapture, wodoodporność są prawie identyczne jak w modelu GoPro Hero 4 Black.

Inne akcesoria

Wraz z nowymi aparatami staną się dostępne nowe akcesoria, między innymi uchwyt na strzelbę/łuk/kuszę, uchwyt na zwierzęta domowe. Pojawi się też nowa technologia łączności z pilotem, oprócz Wi-Fi będzie dostępne także Bloutooch jest też nowy, poręczny, wodoodporny pilot.

Ceny i dostępność

Warto dodać że nowe modele jedynie częściowo zastąpią ofertę. Na rynku pozostaną poprzednie modele GoPro Hero3+ Plus:
Biały (White), Srebrny (Silver) i dochodzi jeszcze nowy budżetowy model, plasowany poniżej GoPro Hero3+ White jego nazwa to po prostu GoPro Hero z ceną: 100 Funtów / 125 Euro.

Ceny topowych modeli to odpowiednio: 480 Euro / 370 Funtów za wersję Black i 380Euro / 290 Funtów za wersję Silver.

Wszystkie modele: Hero3 i Hero4

Specyfikacja Techniczna

Specyfikacja Techniczna

Lista modeli GoPro HERO z dwuletnią gwarancją:

GoPro Hero 4 HERO4 Black (CHDHX-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Silver (CHDHY-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Session (CHDHS-101)
GoPro Hero+ LCD (CHDHB-101)
GoPro Hero (CHDHA-301)


Dodaj do Facebooka+ Google+Dodaj do Twitter+ Wykop.pl

Wstecz  

Opinie, komentarzeGoPro Hero 4 - Recenzja najnowszej kamery… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena klientów: 4.03 / 5 - Ilość recenzji: 60
Zigi · Ja się dłuuugo zastanawiałem - SILVER czy BLACK. Okazuje się, że jakość jest de facto identyczna, różnica to te nieszczęsne 4K. Pytałem w kilku miejscach, ale z doświadczenia - nie liczcie na pomoc Panów z MM czy EURO - oni nie wiedzą co sprzedają. Smutne ale prawdziwe. Musiałem poszperać w sieci - jest taki kolo głuchoniemy na youtube, który bardzo dobrze doradza. [...] ja wybrałem SILVER i jestem bardzo zadowolony.
5 Styczeń 2015 20:25 · Ocena: 5
Zizuu · "Głuchoniemy" z komentarza Zigiego to dla znawców tematu kamer POV oczywiście Mic Bergsma. Również polecam jego filmy. Co do rozdzielczości 4K to, jak już pisałem wcześniej, raczej chwyt marketingowy. Nie warto do tej opcji dopłacać. Silver/Black 3+ albo Silver 4 w zupełności wystarczają. Warto też zapoznać się z jakimś prostym programem do edycji wideo- pomagają "wycisnąć" z naszych nagrań znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. Czy ktoś z Was ma może nowy, podstawowy, model Gopro? Jestem ciekaw jak się sprawuje. Myślałem o dokupieniu drugiej kamerki i to może być ciekawa opcja.
5 Styczeń 2015 22:26 · Ocena: 5
Zigi · pytacie gdzie kupiłem - GOHERO - całego adresu nie podam, żeby reklamy nie robić w pozycjonowaniu. Sklep mogę polecić - wszystko ok.
9 Styczeń 2015 13:34 · Ocena: 5
Zizuu · Zigi- Twoja kolejna próba kryptoreklamy...
9 Styczeń 2015 16:15 · Ocena: 5
Zigi · Zizuu - szkoda, że mamy takie czasy w necie, że wypowiedź chwalebna dla jakiegokolwiek podmiotu jest traktowana jak kryptoreklama. Kiedyś net służył do dzielenia się opiniami na każdy temat - od opryszczki w miejscu intymnym do obsługi w salonie dawnej IDEI, a dzisiaj? Masz jakiekolwiek podstawy, by mi zarzucać kryptoreklamę?
16 Styczeń 2015 9:04 · Ocena: 5
Zizuu · Zizuu- owszem. Wystawiając swoją opinię dwukrotnie wpisywałeś nazwę sklepu, w którym kupiłeś kamerę. W pierwszym komentarzu, po moderacji, usunięto linka do konkurencyjnej strony, ale takie osoby jak Ty nie odpuszczają- "jak nie drzwiami to oknem". Tym razem bez podawania całego adresu odpowiedziałeś na rzekome zapytania o to gdzie kupiłeś kamerę. Co do swobodnej wymiany zdań- jestem za, ale to nie jest ogólne forum tylko strona konkretnego sprzedawcy, który nie życzy sobie odnośników do innych sklepów internetowych.
17 Styczeń 2015 12:53 · Ocena: 5
Blash · A tak z innej beczki- czy ktoś ma lub wie skąd można pobrać sample plików wypchniętych przez hero4b ? Głownie mi chodzi o jakiś pliczek w 4k@25 oraz 1080@100fps. Chciałbym zobaczyć pliki prosto z kamery, a nie przepuszczone przez konwerter YT czy innego wimeo:)
17 Styczeń 2015 15:26 · Ocena: 3
Peryskop · A porównanie z sony i po temacie.
19 Styczeń 2015 20:36 · Ocena: 3
Indigo · Jak z dźwiękiem w gopro 4 silver?
20 Styczeń 2015 19:20 · Ocena: 2
Zigi · Uuu a to przepraszam - nie wiedziałem, że to sklep :D - wyskakujecie w google z linkiem do recenzji...nie oferty. To po pierwsze. Po drugie - jak ktoś jest zadowolony ze sklepu - chętnie się dzieli. Tym bardziej, jak wcześniej miał złe doświadczenia (którymi też się dzieli - wspomniane EURO i MM, ale tego nie zauważyłeś kolego ZIZUU). Waszego sklepu w takim razie nie oceniam - nie znam Was od strony sprzedaży.
23 Styczeń 2015 16:36 · Ocena: 3
Random · Bloutooch - to jest chyba literowka
28 Styczeń 2015 21:21 · Ocena: 4
MALY · MAM PYTANKO DLA AMATORA TO NAJLEPSZY CHYBA WYBOR GO PRO HERO 3 + BLACK, LU 4 SILVER, ?
5 Luty 2015 0:27 · Ocena: 4
MALY · @MALY: chcialem napisac lub
5 Luty 2015 0:39 · Ocena: 4
Sebastian · Przy 1080p na 48 fps w trybie Super ( GOPRO3+ ) KARTA 16GB ma czas 44:44 minuty.
To jest odpowiedź dla PAWŁA

9 Luty 2015 12:57 · Ocena: 3
Sebastian · Przy 1080p na 48 fps w trybie Super ( GOPRO3+ ) KARTA 16GB ma czas 44:44 minuty.
To jest odpowiedź dla PAWŁA

9 Luty 2015 12:57 · Ocena: 3
HeavyDaisho · Ludzie! Na są na prawdę inne i lepsze alternatywy od G...ro. Jvc, panasonic i polaroid które w kalsie gp2 przwyżają i są zbliżone do parametrów gp3, a cena w okolicach 600/700zł. Wystarczy zagłębić się w temat. Pozdrawiam!
9 Marzec 2015 16:02 · Ocena: 1
PITER · Koledzy chciałbym zakupić kamerkę ale nie wiem jaki model mam wybrać. Proszę o pomoc.
Poniżej przesyłam dwa modele, które biorę pod uwagę:
AEE MagiCam SD21
GoPro HERO 4 SILVER

7 Maj 2015 15:41 · Ocena: 1
Z op.pl · Klatkaż ? Ktoś uciekał z lekcji j.polskiego? Litości
31 Lipiec 2015 11:17 · Ocena: 4
Andrzej Mazur · @Z op.pl: To słowo jest nowe. Ale uznawane za prawidłowe, poprzez analogię do innych jednostek miar, jak metraż itp.
16 Wrzesień 2015 8:23 · Ocena: 5
Andrzej Mazur · @HeavyDaisho: W niższej cenie myślałbym raczej o Sony Action Cam as 20, niż nad tymi wynalazkami.
16 Wrzesień 2015 8:25 · Ocena: 5
Lanzur · Dokładnie. Sony Action AS200 nie dość, że ma stabilizację obrazu to jeszcze nagrywa w stereo. Co prawda to tylko FULL HD ale po co komu jak na razie 4K.
30 Wrzesień 2015 11:42 · Ocena: 1
Qulargol · Powiem tak, miałem sony i już ślicznie za sony dziękuje nigdy więcej. Nie kupisz się nie dowiesz.
6 Listopad 2015 12:00 · Ocena: 5
Qulargol · Powiem tak, miałem sony i już ślicznie za sony dziękuje nigdy więcej. Nie kupisz się nie dowiesz.
6 Listopad 2015 12:01 · Ocena: 5
Mariusz · Panowie zobaczcie co w tej cenie proponuje SONY. Moim zdaniem można kupić tańszy sprzęt o wiele lepszych parametrach i wbudowanym GPS (lokalizacja i aktualna prędkość).
Używam kamerki Sony podczepionej do drona i sprawuje się lepiej niż GOPRO

16 Listopad 2015 19:21 · Ocena: 3
Mariusz · @PITER: SONY hdr-as20 Zywe kolory i piękny obraz 60 klatek przy FullHD
16 Listopad 2015 19:25 · Ocena: 5
Zenek · @MALY: Kup SONY AS20
16 Listopad 2015 19:42 · Ocena: 5
Mariusz · Polska to taki mały skrawek ziemi gdzie albo GOPRO albo nic. Marketing robi swoje a jakość to już zupełnie inna para kaloszy !
16 Listopad 2015 19:46 · Ocena: 3
Wojtek · Mam problem z logowaniem z telefonem i gopro 4 black czy może mi ktoś pomóc
loguję się wpisuje w telefonie hasło goprohero i wyświetla się na czerwono że złe hasło dziękuję z góry za pomoc

1 Styczeń 19:32 · Ocena: 4
Hmm · Dlatego w 2016 roku do aktualności wstawiacie artykuł z połowy 2014 roku?
9 Luty 7:15 · Ocena: 5
Dawid · Witam serdecznie,
Panowie proszę o pomoc w wybraniu modelu GOPRO gdyż od tych opowieści doradców MM czy EURO nie wiem kompletnie nic.To co jest dla mnie ważne to dobra jakość nagrania.Kamera uzywawana typowo rekreacyjnie wakacje z rodziną, nurkowanie, rower itp.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Piszcie na master392@wp.pl

7 Marzec 21:47 · Ocena: 5
Dodaj kolejny komentarz:
Autor:E-mail (nie wyświetlany) [?]:Ocena:
Dodaj ilustrację:
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną   Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Copyright © 2002-2016 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami