Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Sklep komputerowy od 1993 roku

Producenci

Wszyscy producenci:


Produkty marki: AsusProdukty marki: KingstonProdukty marki: lenovoProdukty marki: LogitechProdukty marki: SamsungProdukty marki: AMDProdukty marki: IntelProdukty marki: Western DigitalProdukty marki: MSIProdukty marki: ToshibaProdukty marki: DlinkProdukty marki: GigabyteProdukty marki: Creative LabsProdukty marki: MicrosoftProdukty marki: IiyamaProdukty marki: SanDiskProdukty marki: Enermax
 Data: 2010-10-27 
Dodaj do: Dodaj Ulubionych / FavoritesDodaj do FacebookaDodaj do Twitter+ Wykop.pl

Serwis NK.pl na sprzedaż?

Źródło: Media2
NK.pl, jeden z największych w Polsce portali społecznościowych jest na sprzedaż - informuje serwis TechCrunch powołując się na swoje źródła. Przedstawiciele portalu na razie nie komentują tych informacji.

Według dwóch niezaleznych źródeł srwisu TechCrunch, internetowy serwis Nasza Klasa (nk.pl) jest na sprzedaż za 130 mln euro.

Spółka na razie nie komentuje medialnych spekulacji na ten temat, ale jednocześnie podkreśla, że inwestorzy Naszej Klasy mają możliwość poszukiwania nowych partnerów "zainteresowanych długoterminowym budowaniem wartości portalu".

NK.pl to jeden z największych portali społecznościowych w Polsce. Według danych Megapanel PBI/Gemius, w sierpniu serwis odwiedziło 12,192 mln unikalnych użytkowników, wyprzedzając tym samym m.in. Facebook.com (7,99 mln polskich użytkowników).

Przypomnijmy, że właścicielem portalu nk.pl jest firma Nasza Klasa, która powstała w 2007 roku. W październiku 2007 r. 20 proc. udziałów w firmie nabył niemiecki fundusz European Founders należący do braci Samwer. W styczniu 2008 właścicielem 70 proc. udziałów w spółce stał się estoński Forticom. Z kolei w 2010 roku udziały Forticomu przejął cypryjski Excolimp, spółka prowadzona przez wcześniejszych współudziałowców Forticomu i jednocześnie twórców serwisów społecznościowych na Litwie i Łotwie (one.lt i one.lv).

[Łukasz Szewczyk]

Wstecz  
Dodaj komentarz:
Autor:E-mail (nie wyświetlany) [?]:Ocena:
Dodaj ilustrację:
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną   Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Copyright © 2002-16 ProLine.     All rights reserved.     Wykonanie
Zamknij /  Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami