Informacje archiwalne

Produkt o kodzie BX80658I75775C został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Procesor Intel Core i7-5775C 3,3 GHz 6MB cache s. 1150 BOX

Ocena: Ocena: 4.424.42 / 6 - 19 opinii | kod: BX80658I75775C

Opis Procesor Intel Core i7-5775C 3,3 GHz 6MB cache s. 1150 BOX

Intel Core i7 5775C to jednostka posiadająca odblokowany mnożnik. Układ został wyposażony w cztery rdzenie z obsługą ośmiu wątków, zaś standardowa częstotliwość to 3.3 GHz - wzrasta ona do 3.7 GHz w trybie Turbo. Ponadto, procesor posiada 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, a największą nowością jest układ graficzny Intel Iris Pro 6200 z pamięcią eDRAM. Obniżenie zegarów i zastosowanie 14-nanometrowej litografii pozwoliło na zmniejszenie TDP do 65 W.

Cechy produktu Procesor Intel Core i7-5775C 3,3 GHz 6MB cache s. 1150 BOX

TypIntel Core i7
ZłączeSocket 1150
Ilość rdzeni4
WersjaBOX z chłodzeniem procesora
Częstotliwość procesora3300 MHz
Wydzielana moc65 W
ProducentIntel
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty





Opinie, komentarzeProcesor Intel Core i7-5775C 3,3 GHz 6MB… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 4.42 4.42 / 6 - 19 opinii
Xenomorph · OpiniaCiekawe jak temperaturki w tym haswellku. Czy czasem nie wysokiutkie są? AMD może i dużo żre prądu, ale przynajmniej nie daje takich glutów pod IHS jak jedyniesłuszny producent.
28 Lipiec 2015 · Niska OCENA: 2Ocena: 3
Seba · OdpowiedźBroadwell'ku kolego!
28 Lipiec 2015 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Adrian · Odpowiedź@Xenomorph: Masz dużo racji. Ja kilka lat temu kupiłem i7 2700K (Sandy Bridge), czyli ostatniego i7 z lutowaną czapą, bo osobiście tylko takie rozwiązanie toleruję. Dlatego w przyszłości prędzej przesiądę się na nowego AMD-ka, niż na te chamskie gluty jakiegoś cwaniaka z Intela, co to wpadł na "super-pomysł", jak jeszcze bardziej orżnąć naiwnych klientów i po prostu nacharhał im pod czapy. Żałosne, zwłaszcza że technologia lutowania zwiększa końcową cenę procesora jedynie o kilka dolarów, co - biorąc pod uwagę i tak już absurdalnie wysokie ceny tych klocków - sugeruje patologiczną wręcz pazerność producenta. Dla kilku dolarów dodatkowego zysku jest skłonny sprzedawać niestabilny złom, a to już prosta droga do piekła. Jeśli AMD znów błyśnie, jak wtedy, gdy wypuścił Athlona 64, to w ciągu roku odzyska dawną pozycję, bo duży procent obecnych posiadaczy i7 bardzo chętnie zmieni platformę na solidniejszą. Taka sytuacja oczywiście szybko przywróci rozum pseudo cwaniakom z Intela, bo będzie jak kopniak brudnym gumofilcem prosto w paszczu. Zresztą Intel prawdopodobnie i tak wkrótce wycofa się dyskretnie z tych glutowanych (zamiast porządnie lutowanych) czap, bo ostatecznie na obsługę zwrotów gwarancyjnych wydał więcej, niż zyskał na tym żałosnym przekręcie. Po prostu ilość takich zwrotów w stosunku do wcześniejszych modeli wzrosła kilkakrotnie, do czego sam Intel oficjalnie nie chce się przyznać, ale nieoficjalnie taki stan rzeczy potwierdza wielu sprzedawców handlujących tym ścierwem.
28 Lipiec 2015 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Hexabit · OpiniaCzyli ponownie 1-2% wydajniejszy od poprzednika, po nim zaraz nowa podstawka i cena wzięta z kosmosu. A i ten również ma "gluta" pod IHS'em. Dziękuję wolę AMD, choć ten niby jest gorszy.
28 Lipiec 2015 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Saper · OdpowiedźPo pierwsze to procesor z rodziny BROADWELL
Po drugie widzę że mamy tutaj zagorzałego fanboya AMD. Przykro mi cię uświadomić ale wkiększość procesorów AMD to grzejniki w porównaniu do Intela. Nie wiem czy wiesz ale sprawdź sobie jakie zapotrzebowanie na prąd mają procesory AMD w porównaniu z INTELEM. Przykro mi ale większość razy to procesory AMD sie grzały cholernie a nie INTEL. Pozdrawiam

28 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
PISZ · OpiniaNie wspominając o tym, że do podkręcenia CPU od Intel'a wystarczy mobo za 200 złotych, niższa prądożerność układu. Trzeba poczekać na ruch ze strony AMD (architekturę Zen). Nie widzę przyszłości AMD, jeżeli zostaną jedynie przy odświeżaniu jednostek APU, czu topowych FX'ach. GPU z nową pamięcią HBM jest pewnego rodzaju rewolucją ze strony zielonych, ale coś czuję, że Panowie długo nie pociągną pozostając na tych CPU. Wracając do Intel'a, myślę, że 5 generacja wnosi jedynie nowość w postaci zintegrowanych układów graficznych, których wydajność jest zdecydowanie wyższa niż w standardowych jednostkach HD 4600 z 4 generacji.
28 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Lukasz Baran · OdpowiedźTroszkę Wam się epoka pomyliła z okresu, durona, athlona, czy phenoma ; )
Obecne procki AMD jak i Intela wydzielają prawie identyczną temperaturę.
Zarówno na FX-8350 oraz Intel I7 mam podobną temperaturę, która nie przekracza 70 stopni.

28 Lipiec 2015 · Średnia OCENA: 3Ocena: 4
Edek z krainy kredek · OdpowiedźPrzecież temperatura jaką mierzysz zależy od chłodzenia a nie od tego jaki procek ma TDP. Poza tym Saper ma rację bo w większości wypadków (przy porównywalnych osiągach) procesory AMD wydzielają dużo więcej ciepła. Z drugiej strony nie mają na to wpływu ani 'gluty' pod IHS ani inne krasnoludki bo dla 99, 99% ludzi to i tak nie ma znaczenia a powtarzanie ciągle jakichś frazesów o glutach jest niczym innym jak zgrywaniem cwaniaka kompletnie nie mając pojęcia co się wypisuje w internetach. Miałem takiego 'gluta', podkręcałem i nic kompletnie się z nim nie działo. Tylko oczywiście jeden z drugim specjalista podkręcał procek na jakimś boxowym chłodzeniu, coś się sfajczyło i kto winien? Oczywiście gluty pod IHS.. no sorry, ale to już nawet śmieszne nie jest bo do OC to trzeba mieć najpierw odrobinę wiedzy i sprawny mózg ale motłoch internetowych specjalistów od podkręcania łyka takie frazesy i smaruje na prawo i lewo w internetach swoje 'mondrości'.
28 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Krzysztof · Problem@Edek z krainy kredek: Temperatura mierzona zależy i od chłodzenia i od TDP
29 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
HaloSC · ProblemJak dzieci...Poczytajcie sobie https://pl.wikipedia.org/wiki/Thermal_Design_Power
29 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Edek z krainy kredek · Odpowiedź@Krzysztof - niestety nie - TDP to TEORETYCZNA wielkość więc nijak ma się do aktualnie wydzielanego ciepła i tym samym temperatury mierzonej. Aktualnie wydzielane ciepło kompletnie od TDP nie zależy bo to zależy od obciążenia procesora. Większe obciążenie = więcej ciepła. Jeśli procesor się przegrzewa to nie dlatego, że ma wysokie TDP tylko dlatego, że chłodzenie nie daje rady. Przy wyborze chłodzenia powinno się brać pod uwagę TDP ponieważ daje to pogląd na to, ile ciepła trzeba będzie odprowadzić. Zajrzyj zresztą tam gdzie odsyła HaloSC. Nie jest trudno wyszukać co to TDP zanim napisze się bzdurę w komentarzach.. Ale oczywiście jakiś matoł i tak to przeczyta i będzie powielał jak jakiś fanatyk bo 'w internetach wyczytałem'. Ja kiedyś wyczytałem, że amerykanie sklonowali Elvisa i trzymają go w strefie 11.
30 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Yoda230 · OdpowiedźSiemka słoneczka każdy z was ma trochę racji ale fanatyk AMD czy INTELA nigdy nie zrozumie jeden drugiego tak jest po prostu. Wszyscy wiemy że AMD robi strasznie prądożerne proce i nie zmieni tego nic nawet litografia...co do tem. wszyscy wiedzą że w procach AMD niema racji bytu chłodzenie powietrze tylko wodne...dlaczego bo proc AMD bez OC jest nic nie wart swoje możliwości pokazuje dopiero przy pełnym maxymalnym OC (ostatnio na yt miałem spine o zasiłki do pc) ktoś twierdził że 500-550W jest wystarczającym zasilaczem do pc OC ha ha ha jesli ktaś jest zainteresowany odsyłam do BOGUSŁAWA I7-5820K w komenatrzach miłej dyskusji cześć yoda230
31 Lipiec 2015 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Tadeoxxl · Odpowiedź@Saper: kolego temperatura max dla amd to 60 stopni a dla intela max to 100 ; ) nie jestem fanbojem amd bo mam intela ale tak wyglądają temperatury danych producentów. oczywiście tdp amd jest 2x wyższe od intela oni są w tym względzie w lesie.
31 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Saper · Opinia@Tadeoxxl: to jeszcze zapytam z ciekawości jakie procesory porównujesz do siebie? Po drugie mówisz o temperaturze pracy procesora czy temperaturze bezpiecznej maksymalnej jaka osiągają te procesory?
Maxx · OdpowiedźWidzę, że wielu nie wie, iż TDP Intela jest całkiem inne niż TDP AMD, Intel podaję średnie TDP a AMD podaje maksymalne jakie procesor może wydzielić, a wielu myśli, że oba TDP to ten sam parametr a tak nie jest oto dowód "TDP (ang. Thermal Design Power) to ilość wydzielanego ciepła, którą trzeba odebrać z procesora (jednostki centralnej) komputera. Termin stosowany jest także do innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych wytwarzających w trakcie pracy ciepło, np. zasilaczy.
Rozumienie terminu jest różne w przypadku wiodących producentów procesorów. W rozumieniu firmy Intel TDP to moc, którą procesor pobiera (i oddaje w postaci ciepła) przy obciążeniu realnymi aplikacjami[1]. Teoretycznie, w szczególnych warunkach, procesor mógłby tę moc przekroczyć i przegrzać się. W praktyce procesory posiadają odpowiednie zabezpieczenia powodujące ograniczenie pobieranej mocy, gdy temperatura procesora zbliża się do granic bezpieczeństwa. Przy odpowiednim (niestandardowym) chłodzeniu jest możliwe uzyskanie większej mocy oraz osiągów procesora - patrz przetaktowywanie.
W rozumieniu firmy AMD TDP to teoretyczna (w rzeczywistości nieosiągalna) moc jaką procesor komputera mógłby pobierać (i oddawać w postaci ciepła). Wartość taką łatwo wyliczyć, jednak nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością (i w dodatku źle wypada z marketingowego punktu widzenia). W związku z tym AMD również zaczął podawać moc procesora uzyskiwaną w realnych warunkach, nazywając ją ACP (ang. Average CPU Power, średnia moc procesora)[2]. Niestety, warunki pracy, przy których jest uzyskiwana wartość ACP przez AMD są najprawdopodobniej inne niż warunki pracy przy których uzyskiwana jest wartość TDP przez Intela, więc nadal są to wartości nieporównywalne."

GO AMD · OpiniaCeny mogą spaść jak amd wypuści miejmy nadzieje udaną architekturę Zen na AM4 (2016r), następcę nieudanych Bulldożerów i Piledriverów i intel wtedy mógłby zacząć lutować czapki w swoich procesorach mainstream bo poczuję konkurencję. Najbardziej na tym zyskamy my.
SL1Z3R · OpiniaJa ogólnie nie mogę się doczekać aż Amd Skopje dupe tym cwaniakom zielonych i niebieskich którzy nie mają pasji do gamingu. Amd niech tylko wypuści swoje potwory Zen, Vulkan i Polaris ' i niech się dzieje co się ma dziać, wierzę w Amd ze tego nie zawali bo inaczej będzie to dla nich koniec. Pomimo że Amd miało kiepskie lata co do gpu to ze względu na zielonych nie mogli sobie poradzić gdyż Ci przekupili duża część rynku. Jak Polaris się okaże sukcesem to zieloni nawet Pascalem się nie obronią.
13 Luty 2016 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Łukasz Baran · Odpowiedź@SL1Z3R: Sam posiadam AMD, ale nie przesadzaj, że architektura Zen wyśle w kosmos Intela, czy Nvidie :P W przypadku AMD po pierwsze to mniejsze zużycie TDP Będzie i większa wydajność pojedynczego rdzenia. A jak to będzie na prawdę, to trzeba poczekać. Na pewno podniosą wydajność o około 10-30%, a to trochę za mało... W przypadku AMD nie ma tak jak na Intelu, że co chwile nowa generacja i zmiana płyty i procka, który daje kilka procent więcej wydajności, a ceny ? Oczywiście zdecydowanie za drogo.
14 Luty 2016 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
Gagarin · OdpowiedźRozbawiły mnie te komentarze cytujące Wikipedię zarówno jednych jak i drugich. Widać że macie mało faktycznego doświadczenia z procami/overclockingiem.
1. O glutach. Przecież można zdjąć IHS i sobie tam przykładowo dać liquid metal od CoolLaboratory. Zaprzestano "lutować" IHS do rdzeni ponieważ powodowało to straty w końcowym etapie cyklu produkcyjnego.
2. TDP - na pewno nie jest to wartość średnia ani maksymalna. Po prostu jest i już. Konia z rzędem temu kto osiągnie 120W na X5450 bez podkręcania. No po prostu się nie da.
3. Procki mogą mieć identyczne TDP, ilość rdzeni w tej samej technologii, częstotliwość i napięcia, a osiągane temperatury / pobór mocy będą skrajnie różne. Jako przykład 3 modele Xeonów których przerobiłem dziesiątki. X5450, X4560 i X5470 - wszystkie z TDP 120W na tej samej platformie w tych samych warunkach. Wszystkie na identycznych ustawieniach @4GHz (9x445MHz) Vcore 1, 4V BIOS LLC ON, VFSB 1, 32V, VDRAM 1, 7V. Maksymalny pobór mocy całej platformy test 10minut Prime95 Small FFT odpowiednio: 285W, 302W, 334W.
4. Do kolesia który twierdzi że z 550W PSU nie da się zrobić OC. - Da się! Nawet spokojnie OC 24/7. Zależy co dokładnie mamy w platformie.
5. Do kolesia który twierdzi że z boxowym coolerem nie da się zrobić OC i przy tym nie uwalić proca. - Da się! Jeśli temperatura w idle jest w granicach rozsądku i nie obciążamy procka, to nie ma prawa nic się stać (pomijając napięcia). Ba nawet jak zadziała THERM_TRIP to też nic się zwykle nie dzieje złego. Jeśli podkręcamy dla wyniku, to nikt nie sprawdza rezultatu pod kątem stabilności pod obciążeniem bo to byłby poroniony pomysł.

Dodaj kolejny komentarz:



Ocena:
                  







  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.