Firma Eizo Corporation zapowiedziała wprowadzenie na rynek swojego nowego monitora LCD, który dysponuje 31,5-calową matrycą IPS z podświetleniem LED. Model ten nosi nazwę FlexScan EV3237 i dedykowany jest on dla profesjonalnych użytkowników.

IZO FlexScan EV3237 może się pochwalić wysoką rozdzielczością wynoszącą dokładnie 3840 x 2160 pikseli, szerokimi kątami widzenia (po 178 stopni w pionie i poziomie) oraz standardowym dla tego typu urządzeń czasem reakcji 5 ms (GTG).

Model EV3237 posiada dwa złącza DisplayPort (ver. 1.2), jedno HDMI oraz jedno DVI dual link. Dzięki bogactwu wejść, możliwe jest zestawienie różnych konfiguracji picture-by-picture, na przykład podzielenie ekranu na dwie, trzy, a nawet cztery części. Wyświetlanie obrazów w naturalnej rozdzielczości 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz możliwe jest przy wykorzystaniu złączy DisplayPort.

Po włączeniu funkcji picture-in-picture możliwe jest jednoczesne oglądanie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł, przy czym główny obraz widoczny jest na pełnym ekranie, a obraz z drugiego źródła w mniejszym oknie, które może być wyświetlane w dwóch rozmiarach, w wybranym narożniku ekranu.

Kontrast, czas reakcji matrycy oraz maksymalna jasność w ww. urządzeniu wynoszą odpowiednio 1000:1, 5 ms oraz 300 cd/m2. Ponadto producent w opisywanej w tej wiadomości konstrukcji zaoferował wsparcie dla technologii EcoView Optimizer 2, której za zadanie jest zmniejszenie poboru energii o nawet 30 proc.

Monitory Eizo FlexScan EV3237 w sprzedaży pojawią się we wrześniu 2014.