Chińscy producenci OEM produkują karty desktopowe wyposażone w procesory graficzne RTX 3060 z laptopów, a wszystko to oczywiście dla górników kryptowalut. Dzieje się to raczej bez wiedzy i zgody NVIDIA, co prawda na małą skalę,ale już od dłuższego czasu i dopiero teraz wychodzi to na jaw dzięki serwisowi CNBETA

3jjnxk7lz8bmnsd9votld 1920

Jak wiadomo, mobilne układy graficzne RTX 3060 nie zostały objęte technologią LHR, która obniża wydajność w wydobywaniu kryptowalut. No i ktoś wpadł na genialny pomysł, aby te układy graficzne montować na desktopowych PCB omijając tym samym ograniczania LHR przy kopaniu krypto. Co prawda NVIDIA miała albo może nadal ma wypuszczenie RTX 3060 z 6 GB pamięciami, ale uwierzcie nam, że te modele które można zobaczyć na chińskim rynku, nie są oficjalnymi modelami zielonych.

Geforce Rtx 3060 Laptop Gpu Desktop Crypto Mining 3 1

Oprogramowanie wykrywa te GPU jako wariant karty graficznej z laptopa, co oznacza 3840 rdzeni CUDA oraz 6 GB pamięci. Karty te oferują hash rate około 50 MH/s przy wydobywaniu ETH, czyli o około 38% więcej niż komputer stacjonarny wyposażony w desktopowego RTX 3060 z limiterem LHR. Jak widać, pomysłowość chińczyków nie zna granic. Z jednej strony należą się brawa za pomysłowość, ale z drugiej strony jak to możliwe, że jakiś chiński producent OEM ot tak zaczął produkować swoje własne układy w oparciu o technologię NVIDIA - jest to dość zastanawiające.