Acer zaprezentował nowy smartfon Liquid Z500, stworzony w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników "rozrywkowych", ceniących w telefonie dobrą jakość dźwięku oraz wierne odwzorowanie fotografowanych obrazów.

Liquid Z500 wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz HD IPS o kontraście 900:1, które zapewniają idealne odwzorowanie rzeczywistości na zdjęciach. Aparat 8MP z funkcją auto focus i przesłoną F/2.0 gwarantuje wysoką jakość zdjęć przy niewielkim natężeniu światła. Z kolei Acer Bright Magic umożliwia równoczesne rozjaśnienie zdjęć i redukcję szumów.

Urządzenie wyposażono w przednie głośniki HD obsługujące DTS Studio Sound. Smartfon, według producenta, bez trudu ma poradzić sobie z odtwarzaniem plików FLAC. Z500 zapewni rozrywkę w każdym momencie.Odtwarzanie muzyki w nowym smartfonie jakością dorównuje płytom CD.

Liquid Z500 jest w trzech wersjach kolorystycznych: Titanium Black, Sandy Silver i Aquamarine Green. Warto zwrócić uwagę na smukłą obudowę o grubości 8,65 mm. Acer Liquid Z500 będzie dostępny w Polsce od października 2014. Cena nie została jeszcze podana. Cena na rynkach europejskich to 149 euro.