Serwis Fotolia to znany bank zdjęć, obrazów cyfrowych i klipów wideo udostępnianych na licencji royalty-free. Adobe zamierza go przejąć za około 800 milionów dolarów - w tej sprawie właśnie osiągnięto porozumienie. Jak się okazuje, Fotolia zostanie zintegrowana z Adobe Creative Cloud, umożliwiając użytkownikom usługi bezpośredni dostęp i zakup zdjęć oraz filmów, co ma uprościć i przyspieszyć proces projektowania.

Nie oznacza to jednak, że Fotolia zostanie wchłonięta do usługi Creative Cloud - z zawartości serwisu będzie można również korzystać tak jak do tej pory, bank zdjęć będzie dostępny dla każdego.

Dlaczego Adobe kupuje Fotolię? Jak powiedział David Wadhwani, senior vice president Digital Media, Adobe: "Zakup serwisu Fotolia wzmocni dominującą rolę Creative Cloud jako platformy dla kreatywnych".

Bank zdjęć Fotolia został założony w 2004 roku, dziś działa w 23 krajach i posiada strony internetowe w 14 językach. Fotolia jest własnością Kohlberg Kravis Roberts & Co. LP, TA Associates and management. Transakcja zakupu przez Adobe ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie pierwszego kwartału fiskalnego 2015 r.