Najnowsze spekulacje potwierdzają doniesienia z 2012 roku mówiące o planowanej przez firmę AMD ekspansji na rynek dysków SSD.

Firma AMD nie ma fabryki zdolnej do produkcji dysków półprzewodnikowych, a więc musiałaby je zamówić u zewnętrznego dostawcy - najprawdopodobniej będzie to koncern Toshiba, który zastosuje swoje kości pamięci (np. moduły MLC NAND wykonane w 19-nanometrowej litografii) oraz kontroler niedawno przejętego OCZ (wiele wskazuje na układ z rodziny Barefoot). Całość zostanie dostosowana do preferencji zamawiającego. Wspomniana marka będzie natomiast brzmiała Radeon, co oznacza, że w przyszłości będziemy mogli kupić następujący zestaw: karta graficzna Radeon, dysk SSD Radeon, procesor APU oraz pamięci RAM Radeon.

Spodziewać można się, że koncern sprzedawać będzie gotowe systemy z dyskiem SSD, kartą graficzną, układem APU oraz pamięcią RAM. Nieoficjalnie wiadomo, że pierwsze na rynku pojawią się 2,5-calowe modele o pojemności 120 GB i 240 GB. Gigant z Sunnyvale nie ma zamiaru rywalizować pod względem pojemności czy wydajności, a wybić się opłacalnymi konstrukcjami.