Inea, jako jeden z pierwszych w kraju operatorów telewizji kablowej udostępniła swoim klientom aplikację mobilną umożliwiającą oglądanie TV w komórce. W ciągu 100 dni od premiery INEA Online TV użytkownicy skorzystali z niej już 80 tys. razy.

Aplikacja umożliwia oglądanie wybranych kanałów telewizyjnych na urządzeniach mobilnych oraz zdalne nagrywanie ulubionych filmów i seriali. Obecnie na smartfonach i tabletach korzysta z niej 6 tys. klientów sieci INEA. Od uruchomienia aplikacji klienci za jej pośrednictwem nagrali już ponad 12 tys. programów. Kanały, które najczęściej są nagrywane to kolejno TVN, TVP1 i TVP2. Dominują kanały w jakości HD - w pierwszej dwudziestce znalazło się ich dwanaście. Aplikacja jest dostępna na systemy Android i iOS.

INEA Online TV to także dostęp do wybranych kanałów telewizyjnych poprzez przeglądarkę internetową na onlinetv.inea.pl. W ten sposób ogląda już ulubione programy ponad 7000 klientów INEA.

Co ciekawe, 3,5 procent użytkowników skorzystało z INEA Online TV poza Polską, zaś trzecim najpopularniejszym miastem w kraju pod tym względem jest Warszawa, w której INEA nie świadczy usług.

INEA online TV jest dostępna w ramach posiadanej oferty telewizyjnej, bez dodatkowych opłat. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenia z systemem Android lub Apple lub korzystać z portalu www na stronie www.onlinetv.inea.pl. Wśród programów dostępnych online są cieszące się dużą popularnością lokalne produkcje WTK i LechTV, a także pozostałe programy o zróżnicowanej tematyce: Eurosport, Eurosport 2 HD, Sundance Channel HD, ale Kino+ HD, Kino Polska, MiniMini+, Nat Geo Wild HD, Discovery Channel, National Geographic Channel, kuchnia+ HD, czy TLC.

[Łukasz Szewczyk]