Najnowsze doniesienia dostawców części dla Apple wskazują, że w przyszłym roku firma zaprzestanie produkcji modelu, który jak wiadomo nigdy nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Powołując się na ludzi znających sprawę, Commercial Times oznajmił w środę, że firma z Cupertino będzie wycofywała iPhone 5C od około połowy 2015 roku, a to z powodu rzekomego sukcesu większych ekranów.

To oznacza, że telefon będzie niedługo po tym pomału wycofywany ze sprzedaży. Kiedy? Zapewne zniknie wraz z premierą iPhone'ów 6s, których możemy spodziewać się w okolicy września przyszłego roku. Zniknięcie iPhone'a 5c z oferty Apple będzie równoznaczne także z uśmierceniem tradycyjnego przycisku początkowego. Wtedy każdy smartfon Apple będzie wyposażony już tylko w Touch ID.

Tymczasem to tylko spekulacje. Usuwanie starszych modeli ze sprzedaży i skupienie się na 4,7 i 5,5-calowych urządzeniach uczyniłyby życia deweloperów o wiele łatwiejsze. Zdecydowana większość produktów Apple odnosi rynkowe sukcesy, a zapotrzebowanie na mniejsze ekrany też jest duże.