W ofercie firmy Asus będą dostępne kompaktowe komputery mini PC - VivoMini UN62 i UN42 o wymiarach 131 x 131 x 42mm. Urządzenia zapewniają wydajną pracę z procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji.

Kompaktowa, lekka obudowa komputerów Asus VivoMini o pojemności 0,6 litra jest niewiele większa, niż typowy męski portfel. Pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku. Osoby, które wolą schować komputer za monitorem, mogą skorzystać z uchwytu VESA. Wykończenie inspirowane filozofią Zen pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Obsługa rozdzielczości 4K/UHD oznacza, że obraz jest szczegółowy. Dla punktów digital signage istotna z kolei będzie możliwość podłączenia do trzech oddzielnych monitorów poprzez złącza HDMI i DisplayPort++, bez potrzeby instalowania dodatkowej karty graficznej.

Asus VivoMini są kompatybilne z wieloma urządzeniami. Na ich pokładzie znajdziemy cztery porty USB 3.0 z szybkim transferem danych. Dwa z nich umieszczone z boku obsługują technologię ładowania urządzeń mobilnych. Komputery wyposażono także w łączność 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, czytnik kart 4-w-1 ułatwiający udostępnianie zdjęć, wejścia dla mikrofonu i słuchawek oraz zabezpieczenie Kensington.

Konstrukcja ASUS VivoMini wykazuje dużą energooszczędność, co sprzyja środowisku i naszej kieszeni. Gdy urządzenie jest w stanie bezczynności, zużywa zaledwie 6,95W, a to niewiele więcej, niż żarówka diodowa. Dzięki temu użytkownicy mogą pozostawić komputer włączony na noc, aby w tym czasie pobrał aktualizacje oprogramowania i wykonał kopie zapasowe plików.

Dla użytkowników domowych ciekawym rozwiązaniem są aplikacje z Asus HomeCloud. Zmieniają one VivoMini w prywatny dysk i centrum multimedialne. Otrzymujemy zdalny dostęp do urządzenia, możliwość strumieniowania zawartości oraz zarządzania plikami i dokumentami z dowolnego miejsca. Funkcja Wake on WAN odpowiada za zdalne wybudzanie za pomocą połączenia internetowego z urządzenia mobilnego.

Wraz z zakupem VivoMini klienci otrzymują dostęp do 100GB przestrzeni na ASUS WebStorage za darmo na jeden rok oraz darmowe 100GB przestrzeni na Microsoft OneDrive na dwa lata.

Najważniejsze punkty:
  • VivoMini UN62 i UN42 - niewielkich rozmiarów komputery mini PC o wymiarach 131 x 131 x 42mm zasilane procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji
  • Szerokie opcje łączności, obsługa ekranów 4K/UHD i możliwość podłączenia kilku monitorów
  • Cicha i oszczędna praca - głośność na poziomie zaledwie 26,3dB przy pełnym obciążeniu, pobór mocy zaledwie 6,95W w stanie spoczynku

Asus VivoMini UN62 i UN42 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2015 roku. Sugerowana cena detaliczna uzależniona jest od konfiguracji i zaczyna się od 999 zł brutto.

[Łukasz Szewczyk]