Prezes firmy BlackBerry, John Chen oficjalnie zapewnia, że nie planuje w najbliższym czasie ani porzucenia rynku smartfonów ani też sprzedaży działu zajmującego się ich produkcją.

Ponadto poinformował, że zamierza doprowadzić ponownie do osiągania sporych przychodów przed 2016 rokiem. W wywiadzie dla Bloomberga i agencji Reuters Chen powiedział, że jeśli hardware nie będzie przynosić zysków, możliwe że firma całkowicie zrezygnuje ze swej obecności w branży telefonicznej, skupiając się na softwarze, w tym na platformie QNX.

Z drugiej strony Chen nie uważa, że w obecnej sytuacji powinno się zastopować produkcję smartfonów. Prezes firmy nadal wierzy, że załoga z Waterloo może zarabiać dla BlackBerry pieniądze. Wymogiem jest jednak sprzedaż na poziomie minimum 10 mln sztuk na rok, czyli mniej więcej tyle, ile nabyto smartfonów BlackBerry w ubiegłym roku.

BlackBerry szuka rozwiązań, które pozwolą firmie na zarabianie na produkowanych przez siebie urządzeniach. Jeśli nie będzie to możliwe, Chen dopuszcza m.in. możliwość przekazania coraz większych części produkcji telefonów z BlackBerry 10 innym producentom lub licencjonowanie systemu.