WD, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC) i światowy lider na rynku pamięci magazynowych wprowadziła na rynek nowe dyski twarde przeznaczone dla nowoczesnych centrów danych, które cechują się najniższym zużyciem energii ze wszystkich modeli 3,5 calowych dostępnych obecnie w sprzedaży.

Rodzina dysków twardych WD Re+ jest najnowszym elementem szerokiej oferty firmy WD urządzeń o wysokiej pojemności przeznaczonych dla centrów danych. Firma wkrótce rozpocznie także sprzedaż sześcioterabajtowych modeli popularnych dysków z serii WD Re i WD Se, dając klientom więcej możliwości wyboru i umożliwiając dobranie produktów, które lepiej odpowiadają ich potrzebom w kwestiach intensywności pracy, optymalizacji zużycia energii oraz kosztów.

Matt Rutledge, wiceprezes działu technologii przechowywania w WD powiedział, że napęd WD Re + zużywa tylko 6 watów na 6 TB, co daje oszczędności dla dużych wdrożeń liczone w milionach dolarów rocznie.

WD Re + 6TB wyposażone zostały w pięć talerzy, SATA 6Gb/s, są przystosowane do pracy 24x7x365 czyli przez cały rok non stop oraz posiadają przystępną cenę. MTTF wynosi 1.2 mln godzin, zastosowano ulepszoną technologię RAFF w celu zwiększenia tolerancji na drgania i wysoką intensywność obciążeń.