Wiodące osoby w dziedzinie technologii są wyróżniane głosami ekspertów, redaktorów z 5 najlepszych światowych portali technologicznych. Future 50 rozpoznaje 50 najbardziej wpływowych osób, które mają wpływ na to jak wygląda dzisiejsza technologia. Na liście 50 wyróżnionych w dziedzinie technologii znajdują się dyrektor generalny AMD Lisa Su i dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang.

Futuretech50

Odkąd Su przejęła stery w AMD w 2014 roku, zaczęła się rewolucja w drużynie czerwonych. Wraz z wprowadzeniem procesorów Ryzen, i mnóstwem ulepszonych układów graficznych, AMD nie tylko zbudowało lepsze komponenty, ale także zmusiło Intela do wytężonej pracy. Lisa Su jest członkiem Rady Doradców ds. Nauki i Technologii Prezydenta Bidena i została uhonorowana przez Amerykański Instytut Pokoju.

Huang założył firmę Nvidia w 1993 roku stając się szybko wiodącym producentem procesorów graficznych. Obecnie firma wykroczyła poza karty graficzne i zajęła się również uczeniem maszynowym oraz technologią motoryzacyjną. Huang otrzymał nagrodę im. Roberta N. Noyce'a przyznawaną przez Semiconductor Industry Association w 2021 r. i znalazł się na liście najbardziej wpływowych ludzi w rankingu Time 100. Pełną listę tegorocznych zwycięzców Future 50 Awards znajdziecie pod tym linkiem