Seagate poszerzył swoją ofertę o dysk Seagate Enterprise Capacity 3.5 HDD v4 o pojemności 6 TB , należący do serii dysków twardych Enterprise Capacity 3.5, które zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych zastosowaniach - mogą one zatem znaleźć zastosowanie w macierzach o wysokiej pojemności, chmurowych centrach danych, a także dyskach sieciowych NAS, SAN i DAS.

Nowy produkt Seagate'a wykorzystuje technologię zapisu prostopadłego, podobnej do obecnej już na rynku, choć o znacznie większej gęstości upakowania danych. Wersja o rekordowej pojemności ma oferować dużą stabilność pracy oraz wysoką szybkość transferu. 3,5-calowy produkt charakteryzuje się ponadto prędkością obrotową 7200 rpm.

Seagate tym samym nie skorzystał z helu, jak to zrobił WD, a i tak ich dysk jest o około 25% szybszy niż produkt konkurencji. Firma zaznaczyła jednak, że nie wyklucza wykorzystania tego pierwiastka w przyszłości, choć tylko wtedy, gdy będzie to już naprawdę konieczne. Dysk prawdopodobnie zawita na półki sklepowe w przeciągu kilku dni. Jego cena nie jest jak na razie znana, choć nieoficjalne źródła donoszą, że uplasuje się ona na poziomie około 600 dolarów.