Wydarzenia sportowe generują zawsze znaczną ilość konwersacji na Facebooku, jednak piłkarskie Mistrzostwa Świata 2014 biją rekordy. Portal zaobserwował najwyższy poziom konwersacji wśród wszystkich wydarzeń dotąd badanych przez Facebooka.

W ciągu pierwszego tygodnia Mistrzostw na Facebooku pojawiło się więcej konwersacji o Mundialu, niż podczas Olimpiady w Soczi, Oskarów i Super Bowl łącznie. Rekordowa liczba ludzi właśnie na Facebooku poszukuje informacji o ich ulubionych drużynach i graczach oraz rozmawia o rozwoju sytuacji na turnieju - a przed nami jeszcze trzy tygodnie rozgrywek. Oto najnowsze liczby:
  • Pierwszy tydzień Mistrzostw Świata (12 - 18 czerwca): 141 milionów ludzi - 459 milionów interakcji (postów, komentarzy, polubień)
  • Super Bowl XVIII, 2 lutego: 50 milionów ludzi - 185 milionów interakcji (postów, komentarzy, polubień)
  • Olimpiada w Soczi, 6-23 lutego: 45 milionów ludzi - 120 milionów interakcji (postów, komentarzy, polubień)
  • 86. rozdanie nagród Akademii, 2 marca: 11,3 miliona ludzi - 25,4 miliona interakcji (postów, komentarzy, polubień)

Zespół Facebooka przyjrzał się również, w jakich miejscach na świecie ludzie najczęściej rozmawiają o Mistrzostwach Świata za pośrednictwem portalu. Poniższa lista jest oparta o liczbę osób, które mówiły o Mistrzostwach Świata do tej pory, w porównaniu z liczbą użytkowników Facebooka w danym kraju (tzn. liczbą dziennych, aktywnych użytkowników):
  1. Brazylia
  2. USA
  3. Wielka Brytania
  4. Indonezja
  5. Meksyk

[Łukasz Szewczyk]

Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: