Wielkie korporacje technologiczne dążą do do ciągłej miniaturyzacji - celem jest tworzenie małych, ale bardzo wydajnych urządzeń elektroniki użytkowej. Dziś flagowym przykładem tego typu urządzeń są smartfony czy smartwatche. Obecnie przy pomocy małego urządzenia mobilnego możemy przeglądać internet, sprawdzić pocztę, porozmawiać z innymi czy nawet przeprowadzić video konferencję. Świat nie stoi w miejscu, tuż za rogiem sprywają się smart-kamery z najsłynniejszym ich reprezentantem Google Glass, które mimo kontrowersyjności wciąż ciekawi i rozpala naszą wyobraźnię.

Google okulary są na chwilę obecną są najbardziej rozwiniętą konstrukcją tego typu, ponieważ potrafią kreować przed oczami odbiorcy rozszerzoną rzeczywistość lub wirtualną rzeczywistość. Ma to nam pomóc w egzystowaniu w tym szybkim i zabieganym świecie, uzupełniając informacje które mamy w głowie tymi co są Nam wyświetlane przed oczyma na ekranie.

Wiele osób zastanawiało się czy produkt od Google będzie dostępny finansowo. Czy zastanawialiście się jakie są koszta wyprodukowanie jednej pary takich okularów?

Z ujawnionych informacji wynika że koszty produkcji zamykają się w sumie 80 dolarów, czyli bardzo tanio. Sugerować to może że wersja rynkowa też nie będzie droga i dostępna dla portfeli wielu z Nasz. Być może, jedynym sposobem rozpowszechnienia tego, dość kontrowersyjnego urządzenia, będzie właśnie niska cena.