People's Choice Awards to jedna z kategorii dorocznych Europejskich Nagród Filmowych, ale jedyna o przyznaniu której decyduje publiczność. W tym roku w gronie nominowanych tytułów znalazła się "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Twórcy filmu zachęcają do włączenia się w akcję mającą na celu zdobycie Nagrody Publiczności (People's Choice Awards) w ramach Europejskich Nagród Filmowych. Należy w tym celu odwiedzić stronę z głosowaniem, gdzie do wypełnienia jest prosty formularz. Głosowanie publiczności potrwa do 31 października. Nagrodą dla widzów jest możliwość wygrania wycieczki na rozdanie Europejskich Nagród Filmowych, które 13 grudnia będzie miało miejsce w Rydze. People's Choice Awards to jedna z ważniejszych nagród na drodze do Oscara.
"Ida" ma już za sobą wiele cennych wyróżnień, dystrybucję w dziesiątkach krajów na całym świecie, odniosła ogromny sukces kasowy we francuskich i amerykańskich kinach. Za zainteresowaniem widzów, idą też znakomite opinie krytyków. I choć ciągle nie brakuje sukcesów naszej kinematografii na arenie międzynarodowej, to od czasów Kieślowskiego nie mówiło się tak wiele i tak dobrze o polskim filmie.

[Łukasz Szewczyk]