Instagram rośnie jak na drożdżach. Kilka miesięcy temu twórcy serwisu pochwalili się, że mają już ponad 300 mln aktywnych każdego miesiąca użytkowników (co pozwoliło na prześcignięcie Twittera), a teraz ujawniono nowe szczegóły.

Instagram pochwalił się, że w Wielkiej Brytanii z serwisu korzysta już 14 milionów osób, a 70% wszystkich użytkowników pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Co najciekawsze, każdego dnia Instagramowicze publikują aż 70 milionów zdjęć, pod którymi pojawia się średnio 2,5 miliarda polubień. Trzeba pzyznać, że liczby te robią wrażenie.

Instagram powstał w 2010 roku i początkowo dostępny był jedynie z poziomu aplikacji na urządzenia z systemem iOS. Z czasem pojawił się także na Androidzie. Już w kwietniu 2012 roku Instagram miał 100 milionów aktywnych użytkowników. Potencjał szybko rozwijającego się Instagramu dostrzegł Mark Zuckerberg, który w 2012 roku przejął usługę za około miliard dolarów.

Obecnie Z Instagramu korzysta ponad 300 milionów użytkowników i to plasuje go na drugim miejscu pod kątem najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Więcej użytkowników ma tylko Facebook.

Warto dodać, że Instagram jest w fazie wdrażania zdjęć w większej rozdzielczości. Do niedawna publikowane zdjęcia miały jakość 640 x 640 pikseli, ale obecnie jest to już rozdzielczość 1080 x 1080 pikseli.