Od kilku miesięcy trwa akcja społeczna "Hejt Stop", która dzięki aktywności internautów walczy z nienawiścią w przestrzeni publicznej, w tym m.in. w internecie. Od teraz projekt dostępny jest także w smartfonach.

Celem kampanii "Hejt Stop kampania, której celem jest walka z antysemityzmem, homofobią, faszyzmem, rasizmem i każdą formą nienawiści pojawiającą się w przestrzeni publicznej. Twórcy kampanii zachęcają do zgłaszania nienawistnych treści oraz samodzielnego ich usuwania zarówno z murów miast jak i Internetu. Projekt ma coraz większą skuteczność. Z 733 zgłoszonych napisów zniknęło 399 napisów co daje skuteczność na poziomie 54%.

Do tej pory wszelkie przejawy nienawiści internauci mogli zgłaszać tylko poprzez stronę www.hejtstop.pl. Od teraz reagowanie na mowę nienawiści staje się jeszcze łatwiejsze. Każdy posiadacz smartfona może w prosty sposób przesłać informację o antysemityzmem, homofobią, ksenofobią, rasizmem, oraz każdą formą nienawiści pojawiającą się na murach miast. Dzięki aplikacji HejtStop na Androida oraz iOS możemy w trzech prostych krokach zareagować na otaczającą nas mowę nienawiści.

Aplikacja na iOS powstała dzięki wsparciu Digers.

Projekt "Hejt Stop" realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji , finansowanego z funduszy EOG.

[Łukasz Szewczyk]