Apple zakończyło testy tabletów wyposażonych w wyświetlacze o rozmiarach 12.9 oraz 13.3 cala. Najprawdopodobniej to właśnie ten pierwszy rozmiar przeszedł pozytywnie egzaminy kalifornijskiego producenta, a my mamy okazję zobaczyć jak może wyglądać najnowsze cudo. Zdjęcie dostarczone bezpośrednio z Chin, ma przedstawiać iPada Pro z wyświetlaczem o rozmiarach 12.9 cala.

Prototyp wykonany jest z aluminium, na środku znalazło się logo firmy, a w narożniku aparat tylny. Na chwilę obecną trudno zweryfikować źródło tego przecieku, więc radzimy zachować odpowiedni dystans, przynajmniej do momentu pojawienie się kolejnych doniesień, które potwierdzą istnienie tabletu.

Plotki na temat większego iPada z 12,9-calowym ekranem pojawiają się w sieci już od około roku. Rzekomo Apple testuje dwie wersje tego urządzenia - z ekranami o rozdzielczości 2K i 4K. Większość raportów sugeruje nam jednak, że firma z Cupertino nie wprowadzi w tym roku do oferty iPada Pro, a dopiero później. Jeśli jednak większy tablet z iOS ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, to i tak nie wcześniej niż jesienią.