Firma AOC dodała do oferty monitor g2460Pg będący nieco zmodyfikowaną wersją modelu g2460Pqu, który do sprzedaży trafił w kwietniu bieżącego roku.

Najpoważniejszą zmianą jest dodanie modułu Nvidia G-SYNC, odpowiadającego za komunikację monitora z kartą graficzną GeForce, czego owocem jest dynamicznie modyfikowana częstotliwość odświeżania. Chodzi o to, by monitor wyświetlał klatki tylko wtedy gdy otrzyma je od karty graficznej w całości, co eliminuje tearing i stuttering. Większość monitorów posiada "ustawioną na sztywno" ilość klatek wyświetlanych w ciągu sekundy i nie zważa na spadek FPSów, co ma nieprzyjemne skutki.

Do łączności ze źródłem obrazu wyświetlacz AOC wykorzystuje złącze DisplayPort. Maksymalna jasność podświetlenia matrycy prezentowanego monitora wynosi 350 cd/m^2.

AOC g2460Pg umożliwia dostosowanie położenia ekranu do indywidualnych potrzeb dzięki funkcjom regulacji wysokości (w zakresie 130 mm) oraz kąta nachylenia, a także obrotu w pionie i poziomie. Na podstawie monitora znajduje się specjalny uchwyt do poprowadzenia kabli.

Dodatkowo producent umieścił w obudowie monitora hub z pięcioma portami USB, w tym trzema w standardzie 3.0.

Sugerowana cena detaliczna monitora AOC g2460Pg wynosi 1725 PLN brutto.