Pierwsza wersja kontrolera Kinect szybko zyskała aprobatę graczy i stała się przebojem, w którego stronę z utęsknieniem spoglądali niektórzy posiadacze "zwykłych" komputerów osobistych. Z myślą o nich na początku 2012 roku wydano specjalną wersję tego kontrolera, nazywaną Kinect for Windows. Tymczasem kilka miesięcy temu z konsolą Xbox One zadebiutował Kinect drugiej generacji, który lepiej śledzi ruchy, odznacza się szerszym kątem widzenia oraz oferuje ulepszone sterowanie głosowe.

Posiadacze komputerów PC mogą już zacerać ręce, bo tym razem Microsoft nie każe im długo czekać na specjalną wersję tego komtrolera.

Nowy Kinect for Windows v2 trafi do sprzedaży dokładnie 15 lipca, czyli już w przyszłym tygodniu. Cena urządzenia będzie wynosić 199 USD. Niestety, początkowo nowy Kinect w wersji PC będzie dostępny w sprzedaży tylko w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sprzedaż na pozostałych rynkach, jednak można oczekiwać, że stanie się to wcześniej niż później.

Oprócz kontrolera Microsoft przygotował również oprogramowanie Kinect for Windows SDK 2.0 przeznaczone do pisania programów korzystających z nowego sensora. Niestety nie znajduje się ono w zestawie, i wymaga stosownej dopłaty.