Z początkiem grudnia ASUS Chromebox będzie dostępny w Polsce. To pierwszy mini PC współpracujący z systemem Chrome OS, który pojawi się w rodzimych sklepach.

Asus Chromebox to kompaktowy i wydajny minikomputer działający na systemie Chrome OS. Został nagrodzony Good Design Award 2014.
Chromebox został wyposażony w procesor Intel 4-tej generacji, dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, 4 porty USB 3.0, Bluetooth 4.0, czytnik kart SD oraz wyjścia HDMI i DisplayPort. Komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB, jak np. dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

ASUS Chromebox uruchamia się w kilka sekund i jest bardzo prosty w użyciu - by rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje Konto Google. Co jest istotne zarówno z punktu widzenia użytkownika domowego, jak i edukacji czy biznesu. Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, ucznia lub współpracownika. W dowolnej chwili można je przełączać, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne. Kontrola rodzicielska zapewnia bezpieczne środowisko dla dzieci.

Asus Chromebox będzie dostępny w wybranych sklepach w Polsce od 9 grudnia br. Cena uzależniona jest od konfiguracji i będzie zaczynała się od 799 zł brutto.