Najwydajniejszy o ergonomicznej obudowie najlepszy flagowiec LG wydaje się zachwycać wszystkich. Bierze to co najlepsze z poprzednich modeli w tym Nexusa 5 i dodaje to czego brakowało wśród innych smartfonów.

Ekran zbliża się do ideału, nie zajmuje jeszcze co prawda, całej frontowej powierzchni, ale ramki są już bardzo cienkie. A ekran to aż 5,5 cala mimo to smartfon nie wydaje się aż tak ogromny - właśnie dlatego że ekran jest po same brzegi i wypełnia 76% przedniej powierzchni. Co do szczegółów wymiarów to przedstawiają się następująco: 146,3x74,6x8,9 mm a waga to 149 gramy.

Lg G3 Alle Farben S

Sercem LG G3 jest układ Qualcomm Snapdrgon 801, będący odświeżoną wersją znanego modelu 800. Wyposażony jest on w rdzenie Krait 400 i GPU: Adreno 330. W nowym procesorze udało się podnieść częstotliwość taktowania z 2,26 GHz do 2,45 GHz a układu graficznego z 450 MHz do 578 MHz w tym dodanie standardu eMMC 5.0.

Zwiększenie wydajności grafiki, było niezbędne choćby z powodu bardzo wysokiej rozdzielczości wyświetlacza, która wynosi 2560x1440px. Tak wysoka wartość podyktowana jest raczej względami prestiżowymi, bo na tak w końcu niewielkim ekranie oko ludzkie nie jest w stanie dostrzec różnicy choćby w stosunku do ekranu FullHD. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości gęstość pikseli to astronomiczne 530ppi.

Lg G3 Back Colors

Dobrze że producent nie tylko zdecydował się na zwiększanie rozdzielczości ale także pamięci. Podobnie jak w Samsungach Galaxy Note 3, na pokładzie możemy mieć do 3GB pamięci operacyjnej RAM. Dokładnie rzecz ujmując, zależnie od wersji możemy mieć 2 lub 3 GB pamięci operacyjnej i 16 lub 32 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

System połączeń nie odbiega od najwyższych standardów. Mamy moduł NFC, Bluetooth 4.0, LTE-Advanced oraz WiFi w standardzie 802.11 ac. USB to sprawdzone 2.0. Nie zabrakło modułu GPS i GLONASS, które współpracują z siecią WiFi lub GSM w celu szybszego i dokładniejszego lokalizowania.

LG G3 obsługuje bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi. Aby z niego skorzystać należy dokupić bezprzewodową ładowarkę, pojemność samego akumulatora to 3000mAh.

W smartfonie mamy typowo dwa aparaty, przedni i tylny. Przedni aparat o rozdzielczości 2,1 MP jest wyposażony w kilka udoskonaleń, takich jak znacznie lepsza, większa matryca oraz obiektyw o zwiększonej jasności, które przekładają się na wyższą jakość zdjęć typu selfie. Tylny aparat ma 13 Megapikseli, obsługuje stabilizację obrazu OIS+ znaną z G2. Oprócz tego wyposażono go w autofokus z laserowym pomiarem odległości.

Podobno zadbano tez o bardzo dobrą jakością nagrywanego dźwięku. Zastosowano mikrofony pozwalające na pomiar natężenia dźwięków otoczenia i dobranie odpowiedniego wzmocnienia czułości mikrofonu. Odtwarzany dźwięk będzie czystszy i bogatszy dzięki zastosowaniu głośnika o mocy 1 W wyposażonego we technologię Boost AMP.

LG G3 jest napędzany przez system operacyjny Android 4.4.2 KitKat. Autorska nakładka odznacza się zastosowaniem płaskiego, minimalistycznego interfejsu graficznego pełnego okrągłych kształtów ponoć inspirowanych logiem LG choć wielu kojarzy się on z iOS 7.

Postawiono także nacisk na bezpieczeństwo. Zaimplementowano funkcję Knock Code, Content Lock oraz Kill Switch. Pozwalają one kolejno na zabezpieczenie smartfonu indywidualnym kodem wpisywanym na dowolnym miejscu ekranu, zabezpieczenie i ukrycie osobistych danych przy przekazaniu smartfonu znajomym oraz zdalne blokowanie lub wymazanie danych w smartfonie w przypadku kradzieży.

Patrząc na te godne najwyższych not parametry jak i coraz większe doświadczenie producenta w tworzeniu coraz lepszych telefonów jestem przekonany, że jest to kandydat na bestseller rynkowy. Na ten moment jest bezwzględnie najlepszy smartfon na rynku, jeśli tylko cena nie będzie zbyt wygórowana otrzymamy bardzo interesujący produkt.