27 maja zaprezentowano nowy smartfon LG G3, któy w tym momencie jest częściej wybierany w Korei Południowej niż sam Samsung Galaxy S5. Według oficjalnych danych sprzedaż wynosi obecnie ok. 30 tysięcy egzemplarzy dziennie. To trzy razy więcej niż sprzedawana po premierze SGS5.

LG G3 obecnie jest dostępny tylko na macierzystym rynku. Sprzedaje się dwa razy lepiej od wersji LG G2. Wygląda na to, że również na rynku światowym LG G3 okaże się hitem. Model ten posiada ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, baterię o pojemności 3000 mAh, procesor Snapdragon 801 z zegarem 2,5 GHz i 2 lub 3 GB pamięci RAM, a jego aparat nagrywa materiały wideo w Ultra HD. Przypomnijmy, że najmocniejsze produkty HTC, Samsunga czy Sony posiadają ekrany o rozdzielczości Full HD, a także mniej pojemne akumulatory.

Po tygodniu sprzedaży LG G3 trafił do około 210 tysięcy użytkowników. W skali globalnej raczej nie uda się przebić Samsunga Galaxy S5. Nowość powinna pojawić się w Europie i w Polsce w lipcy tego roku. Phablet w wersji 16 GB kosztuje 550 Euro.