Firma Lite-On wprowadziła nową serię cienkich, zewnętrznych, przenośnych nagrywarek DVD eTAU108. Urządzenia eTAU108 to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy posiadają laptopa bez stacji dysków optycznych a pragną archiwizować pliki, nagrywać zawartość, dostać się do danych lub instalować programy z płyt CD lub DVD.

Przenośność to podstawowa cecha tego nowego urządzenia, dostosowującego się do przemieszczającego się użytkownika. Zasilanie jest dostarczane bezpośrednio przez laptopa dzięki załączonemu kablowi USB, tak że bliskość gniazdka zasilania nie jest konieczna do włączenia stacji. Urządzenie to posiada solidną obudowę z wejściem od góry oraz zaokrąglone rogi. eTAU108 jest dostępny w kolorze czarnego pianina i białej perły. A dzięki lekiej wadze, nie sięgającej nawet 350g, łatwo wejdzie do małej torby (laptopa).

Liteon eTAU108


Szybkości zapisu stacji eTAU108 wynoszą 8X dla DVD+/-R oraz DVD+RW, 6X dla DVD+/-R DL oraz DVD-RW, 5X dla DVD-RAM oraz 24X dla CD-R(W). Szybkości odczytywania wynoszą 8X dla DVD-ROMu oraz 24X dla CD-ROMu. Ze stacją eTAU108 użytkownicy nie muszą się bać zgubienia kabla USB podczas jej przenoszenia. W spodzie znajduje się specjalne miejsce przeznaczone na przechowywanie kabla.

Liteon eTAU108


Urządzenie eTAU108 uzupełnia serię cienkich, zewnętrznych stacji na dyski optyczne marki Lite-On, które są już dostępne:
  • eTDU108 - DVD-ROM
  • eSAU108 - urządzenie zapisujące DVD
  • eSAU208 - urządzenie zapisujące DVD z funkcją LightScribe

Wszystkie wymienione powyżej stacje są zasilane za pomocą USB, aby zapewnić maksymalną wygodę użytkownikom.