Firma Maxell wprowadziła nową linię słuchawek dousznych - M. Trzy dostępne już na polskim rynku modele charakteryzować mają się dużą wytrzymałością oraz wysoką jakością dźwięku. To drugie będzie zasługą między innymi zastosowania przetworników neodymowych.

Seria M składa się z trzech modeli: MXH-RF500S, MXH-DD600S oraz MXH-DBA700S. Według zapewnień producenta emitowane niskie tony mają być głębokie, wyraźne i jednocześnie powinny dobrze komponować się ze środkowym i wysokim pasmem częstotliwości.

Model MXH-RF500S wyposażony został w 10mm głośniki i podwójną komorę basową. Technologia komory basowej poszerza zakres dźwięku, odtwarzając bogaty bas i czysty dźwięk na wysokich, średnich i niskich częstotliwościach. Zakres przenoszenia słuchawek wynosi od 20Hz do 20kHz, a czułość 103dB.

Słuchawki MXH-DD600S wyróżniają się dwoma niezależnymi dynamicznymi głośnikami (6mm głośnik wysokich tonów i 8mm głośnik basowy). Całość zamknięta została w aluminiowej obudowie. Pasmo przenoszenia słuchawek zawiera się w przedziale od 20Hz do 20kHz, a czułość kształtuje się na poziomie 95dB.

Na rynku pojawiły się także słuchawki Maxell MXH-DBA700S. Te zostały wyposażone w dwa uzupełniające się głośniki hybrydowe. Przetwornik zrównoważony gwarantować ma dobry odbiór wysokich częstotliwości, a dynamiczny - szeroki zakres. Pasmo przenoszenia to ponownie 20 Hz-20kHz, czułość natomiast - 98 dB.

Sugerowane ceny detaliczne wynoszą odpowiednio: 199zł dla modelu MXH-RF500S, 399zł dla modelu MXH-DD600S i 439 zł dla MXH-DBA700S.