Xbox 20/20 będzie kontynuowany do końca roku, nie łatwo będzie go przegapić. Zamiast wielkiej prezentacji wideo, w tym miesiącu Microsoft opublikował szczegółowe artykuły wyjaśniające różne funkcje platformy i inicjatywy dotyczące Xbox Series X. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się więcej o Smart Delivery, a dziś Microsoft prowadzi nas przez to, co "Zoptymalizowane na Xbox Seria X" czyli pierwsze gry, które będą częścią programu.

Optymalizacja Xbox Series X zostala zaktualizowana o wydajność na miarę nowej konsoli. Obejmie ona starsze gry, które otrzymały aktualizację, takie jak Gears 5 i zupełnie nowe gry, takie jak Halo Infinite lub Assassin's Creed Valhalla. Gdy gra jest "zoptymalizowana" pod kątem serii X, będzie obsługiwać nowe funkcje, takie jak architektura Xbox Velocity, aby wyeliminować czas ładowania, lepszą grafikę, śledzenie promieni, wyższą liczbę klatek na sekundę itp. Nie każda gra obsługuje wszystkie te funkcje, ale jeśli ma plakietkę "Zoptymalizowana", możesz być pewny, że została zaktualizowana, aby wykorzystać wiele z tego, co oferuje nowa konsola. Wiele gier obsługujących Smart Delivery jest również zoptymalizowanych dla serii X, istnieją pewne wyjątki.
Ta lista będzie rosła w miesiącach poprzedzających premierę Xbox Series X. W rzeczywistości za kilka tygodni prawdopodobnie zobaczymy kilka nowych tytułów, ponieważ w lipcu Microsoft zaprezentuje własne gry.

Assassin's Creed Valhalla
Bright Memory Infinite
Call of the Sea
Chivalry 2
Chorus
Cyberpunk 2077
Destiny 2
DiRT 5
FIFA 21
Gears 5
Halo Infinite
Hitman 3
Madden NFL 21
Marvel's Avengers
Outriders
Scarlet Nexus
Scorn
Second Extinction
The Ascent
The Medium
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
Yakuza: Like a Dragon