Mobilna aplikacja Facebooka ma wkrótce zyskać możliwość rozpoznawania dźwięków z otoczenia użytkownika. Jeśli aplikacja będzie aktywna rozpozna np. słuchaną przez nich muzykę, czy oglądane filmy i programy telewizyjne, a następnie opublikuje to na ich tablicy.

Facebook stworzył aplikację rozpoznającą muzykę, filmy i programy telewizyjne. Różnicą będzie jednak to, że informacje np. o słuchanych przez mobilnych użytkownikach programów piosenkach, czy oglądanych programach będą publikowane na tablicy, a więc zobaczą je wszyscy nasi znajomi. Oczywiście aplikację trzeba wcześniej osobiście aktywować i zgodzić się na publikacje postów.

W tym celu generowana będzie wiadomość, z której nasi znajomi dowiedzą się co jemy, pijemy, oglądamy, czy jakiej muzyki słuchamy. Dzięki temu zmiana statusu jest łatwiejsza, co z pewnością spodoba się najbardziej aktywnym użytkownikom. Reszta może z tej funkcji zrezygnować.

Nowa funkcja będzie dostępna w smartfonach z systemem Android i iOS. Amerykańscy użytkownicy będą mogli z niej korzystać już w ciągu najbliższych tygodni.


Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: