Firma Netgear przygotowuje się do rozpoczęcie sprzedaży pierwszego routera bezprzewodowego, który będzie oferował trójzakresowość. Model Nighthawk X6 powinien zapewnić kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami na rynku. Zarówno tymi starszymi, jak i najnowszymi.

Model ten ma obsługiwać jeden zakres 2,4 GHz oraz dwa 5 GHz. Teoretycznie pozwoli to na uzyskanie przepustowości na poziomie do 3,2 Gb/s, jednak w praktyce takie wyniki nie będą możliwe. Router sam wykrywa z jakim standardem może pracować dane urządzenie, co więcej kiedy będziemy korzystać jednocześnie z dwóch urządzeń, które wymagają dużej przepustowości sieci to nie będzie konfliktu w zakresie 5 GHz, ponieważ Netgear Nighthawk X6 obsłguje takie dwa zakresy. Ciekawą funkcją jest także Beamforming+, która pozwala na skupienie wiązki sygnału na danym urządzeniu. Nie zabrakło także złącza USB 3.0, pod które podłączymy pamięć przenośną. Jego obsługę ma ułatwić oprogramowanie Netgear ReadyShare Vault.

Całość jest opartna na procesorze o dwóch rdzeniach i częstotliwości 1 GHz. Mamy dostęp także do pięciu gigabitowych gniazd Ethernet (4x LAN i 1x WAN). Cena niestety wyniesie aż 300 dolarów.