Netia, w ramach szeroko zakrojonej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, dostarcza Wi-Fi na Gubałówce i Kasprowym Wierchu. Turyści korzystający z kolejek linowych, mogą cieszyć się z bezpłatnego internetu, który jest dostępny zarówno na dolnych, jak i górnych stacjach.

Netia, jako partner Polskich Kolei Linowych, udostępnia swoje WIFI, które umożliwia bezpłatne korzystanie z internetu na początkowych i końcowych stacjach kolejek linowych wjeżdżających na dwa najpopularniejsze wśród turystów szczyty w Zakopanem: Kasprowy Wierch i Gubałówkę.

Uruchomienie usługi nastąpiło 20 czerwca, podczas eventu "Otwarcie lata na Gubałówce", rodzinnego festynu organizowanego przez Polskie Koleje Linowe. Netia aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przygotowując dla klientów wiele atrakcji, m.in. udostępniając "strefę relaksu" i organizując konkursy z nagrodami.

Zarówno na Gubałówce, jak i Kasprowym Wierchu, urządzenia sieci bezprzewodowej Netii zostały zamontowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Zasięg sieci WIFI obejmuje całą powierzchnię, na której klienci oczekują na przejazd kolejką linową.

Współpraca z Polskimi Kolejami Linowymi z zakresie WIFI to nie pierwszy tego typu projekt, w który włącza się Netia. Swoje WIFI dostarcza m.in. klientom wielu centrów handlowych, w tym warszawskiej Arkadii, gdzie usługa jest zintegrowana z systemem kart lojalnościowych, z których korzystają tysiące stałych klientów galerii. Rozwiązanie to umożliwia elastyczne różnicowanie parametrów usługi dla każdego użytkownika oraz Gości VIP.

Budowa WIFI to element szerszej współpracy Netii i PKL, w ramach której - na bazie zbudowanej na potrzeby projektu sieci światłowodowej, łączącej siedzibę PKL na Krupówkach z dolnymi stacjami kolei w Kuźnicach i pod Gubałówką - Netia świadczy usługi dostępu do internetu (BDI), transmisji danych (MPLS) oraz usługi głosowe IP, z wykorzystaniem rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze obliczeniowej.

[Łukasz Szewczyk]