Firma Nokia wróci na rynek telefonów komórkowych. Taką informację podał portal Re/code, który powołuje się na źródła mocno powiązane z fińskim koncernem. Podobno jego smartfony zostaną zaprezentowane w 2016 roku.

Nowymi telefonami Nokii ma zająć się najmniejsza z trzech pozostałych po przejęciu przez Microsoft, czyli Nokia Technologies. Do tej pory znana ona była z zaprojektowania opartego na Androidzie oprogramowania Z Launcher i dostępnego w Chinach tabletu N1. Sprzęt ten został dobrze przyjęty przez mieszkańców Państwa Środka, a za jego produkcję odpowiada Foxconn.

Nowe smartfony Nokii mają być dostarczane na rynek na tej samej zasadzie co wspomniany tablet N1. Fińska firma zajmie się projektowaniem sprzętu, natomiast za produkcję, dystrybucję i sprzedaż ma odpowiadać inna firma. Nie wiemy czy będzie nią także Foxconn.

Czas wprowadzenia na rynek nowych telefonów z logiem Nokii jest jednak mocno zależne od umowy z Microsoftem. Mówi ona, że do końca tego roku Finowie nie mogą sprzedawać własnych sprzętów mobilnych, a do III kwartału 2016 toku nie wolno im licencjonować swojej marki smartfonów. Nowe modele mogą przez to pojawić się po tym terminie.