TomTom wprowadził na polski rynek nową aplikację nawigacyjną z usługą TomTom Traffic. Dzięki niej użytkownicy mogą korzystać usług nawigacyjnych TomTom i bieżących informacji o ruchu drogowym, pokonując miesięcznie do 75 km bez żadnych dodatkowych opłat.

Wykorzystując ten sam interfejs, co tradycyjna nawigacja TomTom, mobilna aplikacja TomTom Go Mobile pozwala kierowcom docierać do celu szybciej każdego dnia. Aplikacja oferuje mapy offline, usługę TomTom Traffic, wyrafinowane prowadzenie oraz ostrzeżenia o fotoradarach. Aplikacja obejmuje także licencję na mapy całego świata.

Aplikację TomTom GO Mobile przeznaczoną na urządzenia z systemem Android stworzono z myślą o tych kierowcach, którzy chcą korzystać z najlepszych rozwiązań TomTom na swoich smartfonach. Całkowicie przeprojektowaliśmy nasze rozwiązanie mobilne, dzięki czemu każdy kierowca będzie miał szansę spróbować nawigowania z funkcją TomTom Traffic. Teraz wszyscy użytkownicy urządzeń z Androidem mogą omijać miejsca, gdzie powstają korki i docierać do celu szybciej każdego dnia
- mówi Corinne Vigreux, Dyrektor Zarządzająca TomTom Consumer.

Pobranie aplikacji z Google Play jest bezpłatne, a użytkownik może pokonać miesięcznie do 75 km bez dodatkowych kosztów. Może również wybrać roczną (84,99 zł) lub 3-letnią (189,99 zł) subskrypcję na nieograniczony zasięg. Kierowca musi posiadać konto Gmail i telefon z systemem Android w wersji 4.0.3 lub wyższej i ekranem o rozdzielczości nie mniejszej niż 800 x 480 pikseli.

[Łukasz Szewczyk]