Orange wprowadza usługę i aplikację NFC Pass, która pozwoli na korzystanie za?pomocą smartfona z kart zbliżeniowych różnych banków. W ten sposób można płacić bezpiecznie naszym smartfonem z NFC.

Pierwszym bankiem dostępnym w aplikacji NFC Pass jest mBank, z kartą debetową mBank PaySIM Orange w technologii MasterCard PayPass. Klienci mBanku zostali docenieni i jako pierwsi w Polsce będą mogli wybrać operatora komórkowego, za pośrednictwem którego skorzystają z usługi płatności zbliżeniowych.

Nowa usługa NFC Pass, to innowacja w skali międzynarodowej, która poszerza dotychczasowe możliwości wygodnego płacenia telefonem. Umożliwia instalowanie w jednym telefonie kart zbliżeniowych różnych banków, a w przyszłości innych dostawców usług - kart miejskich, kart dostępu itp.

Banki współpracujące dotychczas z MasterCard i wydające karty NFC będą również mogły adresować je do abonentów sieci Orange. Dzięki temu, zarówno Klienci indywidualni oraz firmowi, korzystający z usług abonamentowych i na kartę, będą mieli dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych. Wystarczy, że wybiorą telefon NFC w Orange z kartą SIM NFC. Aplikacja NFC Pass jest już dostępna na kilkunastu modelach smartfonów z systemem Android w wersji Orange. Do końca bieżącego roku planowane jest uruchomienie usługi NFC Pass również dla urządzeń korzystających z platformy Windows Phone.

Klienci indywidualni oraz firmowi Orange, korzystający z usług abonamentowych i na kartę, będą mieli dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych. Co trzeba zrobić? Wybrać telefon NFC w Orange z kartą SIM NFC. Aplikacja NFC Pass jest już dostępna dla smartfonów z systemem Google Android. Jak zapowiada producent, jeszcze w tym roku podobne oprogramowanie pojawi się dla platformy Windows Phone.

Każda transakcja wykonywana za pomocą NFC korzysta z technologii MasterCard PayPass. Poziom bezpieczeństwa jest taki sam, jak dla transakcji wykonywanych standardową kartą chipową. Dodatkowo bank może wprowadzić swoje zabezpieczenia.