Opera Software rusza z kampanią, która ma pokazać, jak skutecznie planować wakacje w sieci, a w ich trakcje skupiać się raczej na wypoczynku, aniżeli kosztach roamingu.

Ogarnij swój research

Zazwyczaj kiedy szukamy odpowiedniego hotelu lub lotu, mamy w przeglądarce otwartych tysiące kart, po czym przeskakujemy z jednej na drugą, by dokonać wyboru. Problem w tym, że nie można ich porównać w jednym oknie. Opera ma rozwiązanie, które nazywa się Schowek. Funkcja schowek, dostępna w Operze na Windows i Mac, umożliwia tworzenie wizualnej listy wakacyjnych pomysłów.

Oszczędzaj na roamingowych rachunkach

Początek lata to niekoniecznie czas, kiedy chce się myśleć o czymś tak banalnym jak rachunek za roaming. Dlatego pozwól przeglądarce myśleć za siebie. Opera Turbo, dostępna w przeglądarce desktopowej i udostępnionej w zeszłym tygodniu Operze Mini na iOS zapewnia spore oszczędności w transferze danych, co przy okazji korzystania z roamingu skutkuje zaoszczędzonymi pieniędzmi. Te możesz przeznaczyć np. na dodatkowe wycieczki. Bo są wakacje i chcesz zwiedzać, prawda?

Odkrywanie na leżaku

A jeśli nic Ci się nie chce, możesz wygodnie odkrywać nowe, ciekawe treści w hamaku lub na leżaku. Funkcja Odkrywaj w Operze gromadzi najciekawsze artykuły na podstawie wyboru kraju i treści. Odpręż się, przeglądaj nagłówki newsów i wybieraj ten, który przykuł twoją uwagę. Funkcja Odkrywaj jest dostępna w Operze na Windows, Mac i Android oraz w Operze Mini na iOS. Ta ostatnia przeglądarka umożliwia dotknięcie artykułu i przesuwanie kciukiem w prawo i w lewo w poszukiwaniu podobnych treści.

Dodatkowo przygotowano konkurs - pokaż, jak składasz lub zwijasz swoje ubrania w rulonik przed spakowaniem i wygraj smartfona.

[Łukasz Szewczyk]