SanDisk wprowadza na rynek nową pamięć flash USB 3.0 SanDisk Ultra Fit. Jest to rozwiązanie dla wszystkich którzy potrzebują pojemnej, niezawodnej pamięci o niewielkich rozmiarach.

Wydajna pamięć flash USB 3.0 SanDisk Ultra Fit wykorzystuje zalety szybkiego łącza i umożliwia odczyt danych z prędkością do 130 MB/s1. Dzięki tak dużej prędkości nowa pamięć doskonale nadaje się do przenoszenia filmów i kolekcji zdjęć: przesyłanie pełnometrażowego filmu (1.2 GB, MPEG-4) zajmuje mniej niż 40 sekund.

Pamięć flash SanDisk Cruzer Fit USB 3.0 jest mniejszy niż moneta 1 Euro (odpowiednik 2zł ). Jego wymiary to 19,15 x 16,15 x 8,64 mm - tak niewielkie rozmiary sprawiają, że po umieszczeniu go w porcie USB, pamięć jest praktycznie niewidoczna. Dzięki takiemu rozwiązaniu, port nie jest narażony na uszkodzenia w czasie pracy na laptopie, konsoli czy urządzeniu audio. Zawiera oprogramowanie SanDisk SecureAccess, przeznaczone do zabezpieczania prywatnych plików hasłem i ich szyfrowania za pomocą algorytmu AES z kluczem 128-bitowym, program RecuePro do odzyskiwania danych. Pozostała część pamięci pozostaje ogólnie dostępna i może być współużytkowana.

Pamięć flash USB 3.0 SanDisk Ultra Fit można nabyć w sieci sprzedaży detalicznej na całym świecie. Na polskim rynku produkt będzie dostępny od 4 sierpnia 2014 w pojemności od 16 do 64 GB i będzie objęty pięcioletnią gwarancją producenta.