Marka Kruger&Matz wprowadziła do oferty pierwsze tablety z systemem Windows. Od początku lipca na rynku dostępne są dwa 10 calowe modele z serii KM1080 napędzane czterordzeniowym procesorem Intel Atom Z3735D.

Tablety Kruger&Matz z systemem Windows 8.1, dzięki wykorzystanej technologii i parametrom technicznym mogą pełnić funkcję mobilnego biura. Można zabrać je na spotkanie biznesowe, a także korzystać z nich w codziennej pracy - tworzyć teksty, prezentacje czy arkusze kalkulacyjne. Jest to możliwe dzięki systemowi Windows 8.1 oraz zainstalowanemu pakietowi Office Home and Student 2013.

Płynne działanie urządzeń zapewnia czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735D o taktowaniu 1.33GHz (do 1,83GHz) wspomagany kartą graficzną Intel HD Graphics oraz 2GB pamięci RAM. Tworzone materiały i inne potrzebne dane można zapisać w przestrzeni dyskowej urządzenia o pojemności 32GB, którą można rozbudować o kolejne 32GB za pomocą karty microSD. Pracę na tabletach ułatwi także dołączona klawiatura oraz możliwość korzystania z Internetu poprzez WiFi lub zewnętrzny modem 3G, a także wbudowany modem 3G w modelu KM1080G.

Precyzyjny ekran dotykowy IPS o przekątnej 10.1" i rozdzielczości 1280x800pix zapewnia wyraźny obraz i odzwierciedlenie barw. Urządzenie zostało wyposażone także w dwie kamery 2 Mpix - przednią do wideorozmów i tylną do zdjęć i nagrywania. Dopełnieniem wyposażenia jest zestaw przydatnych w codziennej pracy złącz. Tablety posiadają gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, port microUSB oraz wyjście miniHDMI, za pomocą którego można wyświetlić treści z tabletu na ekranie telewizora. Mają one także możliwość komunikacji z różnymi typami urządzeń obsługujących Bluetooth. Zaletą urządzeń z serii KM1080 jest też płynne odtwarzanie wielu formatów audio i video.

Po odczepieniu klawiatury urządzenie staje się tradycyjnym tabletem, na którym można przeglądać strony www, udzielać się na portalach społecznościowych oraz rozmawiać ze znajomymi za pomocą komunikatorów. W wolnej chwili można też pograć w gry zainstalowane z Windows Store. Dodatkowo wbudowana bateria o pojemności 7900mAh pozwoli na komfortową pracę przez wiele godzin bez konieczności podłączenia zasilania.

Sugerowana cena detaliczna: KM1080 - 1200 zł, KM1080G (z modemem 3G) - 1300 zł.

[Łukasz Szewczyk]