Od połowy października aplikacja ipla dostępna będzie na telefony komórkowe Nokia. Bezpłatną aplikację będzie można pobrać z Ovi Sklepu. Umożliwi ona nie tylko oglądanie materiałów na żądanie (VOD), ale także kanału Polsat News na żywo.

Aplikacja ipla umożliwia bezpłatne korzystanie z bogatej bazy plików VOD największej telewizji internetowej w Polsce, w tym treści telewizji Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe. Ponadto użytkownicy mają możliwość oglądania na żywo kanału Polsat News, który do końca roku dostępny będzie bez żadnych dodatkowych opłat. Transmisję na żywo oraz materiały VOD będzie można oglądać w sieci 3G UMTS, a minimalne pasmo transmisji powinno wynosić 300 Kbit/s.

Dodatkowo użytkownicy telefonów Nokia N8 będą mogli cieszyć się materiałami dostępnymi w bibliotece ipla na dużym ekranie. Wystarczy, że podłączą telefon za pomocą kabla HDMI do swojego telewizora. Menu aplikacji ipla na telefony komórkowe nawiązuje do menu aplikacji na komputery i zostało dostosowane do systemu operacyjnego Symbian^3. Wyszukiwać materiały można poprzez drzewo kategorii lub za pomocą wyszukiwarki.

- Cały czas dążymy do tego, aby telefony Nokia były coraz bogatsze w dodatkowe treści - gry, aplikacje, multimedia - jak najbardziej dostosowane do polskiego konsumenta. Udostępnienie bezpłatnych materiałów VOD i kanału Polsat News to kolejny krok w tym kierunku. Aplikacja ipla, dostępna w smartfonach Nokia z Symbian^3, takich jak Nokia N8, pozwoli czerpać jeszcze większą przyjemność z korzystania z tych modeli - mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu, Nokia Poland.

[Łukasz Szewczyk]