Gracze z niecierpliwością czekają na premierę wielkiego hitu od Rockstar Games - GTA V. Czekali, czekają i wygląda na to, że nadal będą czekać. Sandbox swoją premierę miał mieć w trzecim lub czwartym kwartale tego roku, na platformach PC, PlayStation 4 i Xbox One. Według CVG (Computer and Videos Game) poczekamy jeszcze kilka miesięcy i GTA V wydane zostanie na początku 2015 roku.

Developer Rockstar Games zapowiedział grę na wspomniane platformy podczas tegorocznych targów E3 w czerwcu. Wtedy też podano tylko szczątkowe informacje o dacie premiery - trzeci lub czwarty kwartał. Firma dodała także, że nie będzie do standardowy port z konsol, lecz pełnoprawny next-gen z teksturami wysokiej rozdzielczości. Wszyscy pamiętają sytuację z GTA IV, gdzie bez aktualizacji praktycznie nie dało się grać. Wygląda na to, iż Rockstar chce dostatecznie zoptymalizować swoją produkcję, aby podobne ekscesy nie miały miejsca.

Według CVG brak Rockstara na Gamescom oznacza, że premiery GTA V w tym roku nie będzie. Jak twierdzi portal, gdyby gra ukazała się w tym roku, to już teraz rozpoczęła by się kampania reklamowa. Póki co o GTA V ni widu ni słuchu, nie ruszyła żadna machina marketingowa. James Jarvis, redaktor CVG skomentował to w następujący sposób - "Jeśli chcesz budować hype, musisz to rozpocząć kilka miesięcy przed premierą. Do końca tego roku nie pozostało wiele czasu, więc jeśli w najbliższym czasie nie rozpocznie się akcja promująca - GTA V nie zostanie wydane w tym roku na PC, Xbox One i PlayStation 4."

Warto przypomnieć kampanię reklamową tego samego tytułu, ale na konsole poprzedniej generacji, czyli PlayStation 3 i Xbox 360. Pierwsze przecieki na temat gry pojawiły się już w styczniu 2013 roku - osiem miesięcy przed oficjalną premierą. W tym samym czasie Rockstar częstował nas wieloma screenami, trailerami a później gameplay'em. Premiera miała miejsce 17 września. Z tego wynika, że gdyby GTA V miało pojawić się w tym roku, to Rockstar powinien rozpocząć promowanie tytułu już w maju. Miesiąc później dopiero zapowiedziano grę na nowe konsole i komputery osobiste...