Nowy tweet Raja Koduri, SVP & GM, głównego architekta grafiki i oprogramowania w Intel Corporation, ponownie zmienił narrację na optymistyczną. Koduri był w tym tygodniu w Indiach, aby pomóc w uruchomieniu nowego centrum projektowo-inżynieryjnego o powierzchni 300 000 stóp kwadratowych w Hyderabad. HPC Wire informuje, że placówka "skoncentruje się na zaawansowanych technologiach obliczeniowych w erze sztucznej inteligencji i eksaskali".

Po ceremonii inauguracji w poniedziałek Koduri powiedział dziennikarzom, że "Exascale dla każdego... wymaga fundamentalnych zakłóceń w stosie technologii". W szczególności w związku z otwarciem nowego centrum "Centra projektowe i inżynieryjne Intela będą odgrywać kluczową rolę w realizacji tej misji, a ja z niecierpliwością oczekuję, że nowe centrum w Hyderabad dostarczy przełomowe technologie napędzające rozwój firmy" - powiedział Koduri. W zeszłym miesiącu Intel otworzył w Bangalore centrum projektowania AI i 5G.

It's all Xe HP - the team here in @intel Bangalore celebrated crossing a significant milestone on a journey to what would easily be the largest silicon designed in india and amongst the largest anywhere. The team calls it "the baap of all" @IntelIndia pic.twitter.com/scBrFFmhtl - Raja Koduri (@Rajaontheedge) December 5, 2019
Tweet Koduri, udostępniony wczoraj i pokazujący dużą grupę zgromadzoną na terenie obiektu w Bangalore. Koduri udostępnił kilka zdjęć zespołu Intel Bangalore i co ciekawe napisał:
To Xe HP - zespół w Intel Bangalore świętował przekroczenie znacznego kamienia milowego w drodze do największego krzemu zaprojektowanego w Indiach i jednego z największych na świecie. Zespół nazywa to "bodziec wszystkiego".

W przypadku Xe HP należy założyć, że mówi on o wysokowydajnej wersji GPU zoptymalizowanej pod kątem centrum danych. Niestety nie wyjaśnia on, jaki konkretny "znaczący kamień milowy" został przekroczony w tym tygodniu. Już w październiku dowiedzieliśmy się, że pierwsza karta graficzna DG1 Xe została pomyślnie włączona, więc musi to być kolejny kamień milowy.

Być może najbardziej intrygujące jest to, że ten "bodziec wszystkiego" - z grubsza tłumaczy się jako "ojciec wszystkich" - mówi się, że ten krzem jest największym kiedykolwiek zaprojektowanym w Indiach i jednym z największych na świecie.

Zgodnie z najnowszymi oświadczeniami ze źródeł branżowych spodziewamy się, że pierwsze procesory graficzne Xe pojawią się w produktach od końca 2020 r., A kolejne procesory graficzne 7 nm w Ponte Vecchio w 2021r.