Seasonic CONNECT to zasilacz do komputera, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Jest to zasilacz klasy premium 750 W, ze złotem z krótkim, stałym przewodem głównym 12 V, który podłącza się do jednostki CONNECT i tam właśnie robi się ciekawie. CONNECT to panel dystrybucyjny, który jest przymocowany do środkowego panelu komputera w celu uporządkowania wszystkich tych nieporządnych kabli.
Kluczowe cechy tego zasilacza to: certyfikat 80 Plus Gold, regulacja obciążenia mikro tolerancją (0,5%), projekt połączenia bez kabli, premium Hybrid Fan Control - bez wentylatora do 40% obciążenia, konfiguracja wielu GPU pozłacane złącza, 10 lat gwarancji. Dane techniczne SSR-750FA to:80PLUS ocena: złoto, wymiary: 140 mm (L) x 150 mm (W) x 86 mm (H), rozmiar wentylatora: 135 mm, łożysko wentylatora: płynne łożysko dynamiczne, żywotność: 50 000 godzin w 40 ° C, informacje o kablach: w pełni modułowy, typ kabla: płaskie czarne kable, gwarancja: 10 lat, całkowita ciągła moc: 750 W.

Gdy spojrzysz na specyfikację zasilacza CONNECT, stanowi on konwencjonalną złotą jednostkę o mocy 750 W. Z czasem mamy nadzieję, że Seasonic dostarczy inne wersje o różnych mocach, które być może rozciągają się na Platinum lub Titanium, ale na razie rodzina CONNECT ma jeden model o nazwie SSR-750FA.

Główny zasilacz mieści wentylator 135 mm FDB i wysyła moc 12 V i 5 V w trybie gotowości przez masywny stały kabel do jednostki CONNECT, która rozprowadza 12 V, 5 V i 3,3 V wokół komputera. Oznacza to, że jednostka CONNECT wykonuje dwa różne zadania, ponieważ mieści sprzęt przetwarzający napięcie 12 V na 5 V i 3,3 V, a także działa jako punkt połączenia dla kabli zasilających procesor, płytę główną, karty graficzne, napędy pamięci i urządzenia peryferyjne.


Ihujij


Praca ze zwykłym zasilaczem Seasonic Prime

Został również przeprowadzony test zwykłego zasilacza na testowym komputerze o popularnej obudowie Lian Li O11D, aby wypróbować kilka scenariuszy, zaczynając od zasilacza tytanowego Seasonic Prime 850 W ze standardowymi kablami. Lian Li ma przyciemniane panele szklane, które do pewnego stopnia zakrywają wnętrze kompleksu. Po zdjęciu szyby wyraźnie widać wnętrze obudowy, a estetyka kabli była w porządku i nie było w nich nic obraźliwego. Z tyłu obudowy płyta napędowa zakrywa kable, jednak po wyjęciu płyty komputer nadal wyglądał na wystarczająco uporządkowany.
Tyutfu


Dodawanie 40-50 GBP przedłużaczy CableMod na magazynie Kable Seasonic mają znaczącą różnicę w wyglądzie głównej komory. Z tyłu komputera mamy teraz więcej kabli do schowania, więc nie jest to idealna sytuacja, ale ogólnie kompilacja wygląda lepiej niż na początku.

Gjgj

Korzystanie z zamienników CableMod w cenie 90-100 GBP znacznie zwiększa koszt. W głównej komorze mamy ten sam wygląd, co widzieliśmy z przedłużaczami, ale z tyłu komputer wygląda teraz pięknie i schludnie.

Gfdrgr

Instalowanie CONNECT nie wymaga wiele uwagi, ponieważ urządzenie wymaga przestrzeni o wymiarach co najmniej 330 mm na 65 mm i głębokości 21 mm. Gdy weźmiemy pod uwagę, że CONNECT jest przywiązany kablem 12 V, prawdopodobnie nie mamy wielu opcji... więc wyczyścimy niezbędną przestrzeń, umieścimy dostarczone magnesy na obudowie i przykleimy CONNECT na miejscu.

Następnie podłączamy 24-pinowy kabel i jeden lub dwa kable EPS (w razie potrzeby), a następnie rozważamy opcje za pomocą kabli graficznych PCIe. Następnie podłączamy pamięć i urządzenia peryferyjne, a zadanie zostanie wykonane. Jednostka CONNECT zmienia wygląd tylnej części obudowy, ale może być problematyczna pod względem prześwitu.

W głównej komorze mamy do czynienia z konwencjonalnymi płaskimi czarnymi kablami, a ponieważ celem CONNECT jest dopracowanie twojego komputera, jesteśmy pewni, że będziesz chciał uaktualnić do zamiennych kabli JAK NAJSZYBCIEJ.

Wiemy doskonale, że Seasonic rozumie zasilacze i nie można argumentować, że Prime 750W Gold będzie dobrze działać jako zasilacz, więc podany jest ważny aspekt Seasonic CONNECT. Od strony zarządzania kablami jest inna sprawa, ponieważ ukończona kompilacja musi wyglądać dobrze, a idealnie proces budowy powinien być łatwiejszy niż zwykle.

Fakt, że nie znamy CONNECT, oznacza, że ??kompilacja trwa nieco dłużej niż konwencjonalny zasilacz ATX, ale przygotowanie dużych bitów nie stanowi większego problemu. Podłączanie kabli jest dość łatwe, ale wymaga to również odrobiny refleksji, ponieważ robimy to od dłuższego czasu i są nieco ustawione na nasze sposoby.

Kable pochodzące z CONNECT znajdowały się bardzo blisko przelotek w naszej skrzynce O11D, więc poprowadziliśmy je, gdy wprowadziliśmy CONNECT na miejsce, aż wszystko wylądowało z satysfakcjonującym cichym dźwiękiem. Byłoby pomocne, gdyby CONNECT był krótszy i wymagał mniej miejsca, a jeśli to oznacza, że ??obsługuje mniej połączeń, niech tak będzie.

Yiyuikuy

Gdybyśmy mogli zmienić jedną rzecz w tym CONNECT, byłyby to lokalizacje złączy dla głównej 24-pinowej i grafiki PCIe w CONNECT, ponieważ byliśmy zmuszeni popychać kable przez przelotki, co nie byłoby naszym pierwszym wyborem.

Druga kwestia jest oczywista, że ??standardowe czarne płaskie kable odwracają uwagę od wyglądu. Nie jesteśmy zbytnio zaniepokojeni tym w przypadku konwencjonalnego zasilacza, ale Seasonic CONNECT polega na wyglądzie i chcemy, aby obie strony komputera wyglądały elegancko, w tym z przodu i z tyłu.

Plusy: Wysokiej jakości zasilacz w rozsądnej cenie, instalacja jest prosta, a urządzenie CONNECT wygląda radykalnie i inaczej, kable biegną poziomo i wymagają mniej zginania i zapaśnictwa na miejscu, wystarczające złącza dla każdego entuzjasty PC.

Musisz budżetować na zestaw kabli, które nadadzą ostateczny wygląd kompilacji komputera.
CONNECT wymaga dużo miejsca i spowoduje problemy w niektórych przypadkach na PC.
W większości przypadków CONNECT będzie ukryty za solidnym panelem (chyba że pojawi się modding oczywiście...)