Amazon tworzy nowy serial telewizyjny Fallout oparty na popularnych postapokaliptycznych grach RPG od Bethesda. Projekt nie ma praktycznie żadnych szczegółów, z wyjątkiem tego, że będzie miał wyłączność Amazon Prime wyprodukowany przez Kilter Films. Raport The Hollywood Reporter dodaje, że projekt pochodzi od twórców Westworld, Lisy Joy i Jonathana Nolana, w ramach ich ogólnej umowy z Amazonem. Bethesda Game Studios, Todd Howard i Bethesda Softworks, James Altman, będą również pełnić rolę producentów wykonawczych w projekcie, który wciąż znajduje się w fazie rozwoju.

Fallout to jedna z najlepszych serii gier wszechczasów. Każdy rozdział tej niesamowicie pomysłowej historii kosztował nas niezliczone godziny, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców w Bethesda, aby ożywić ten ogromny, wywrotowy i mrocznie zabawny wszechświat w Amazon Studios.
-powiedział Joy i Nolan w oświadczeniu do THR.
Fakt, że Fallout show pochodzi od twórców Westworld, jest z perspektywy czasu niemal zabawny, biorąc pod uwagę, że Bethesda pozwała kiedyś Warner Bros. Entertainment za stworzenie Westworld Mobile, którą Bethesda nazwała "rażącym zdzierstwem" własnej gry Fallout Shelter . Pozew ostatecznie sprawi, że Westworld Mobile - dla którego Jonathan Nolan tak naprawdę napisał tę historię, a nawet drażni się, że może przejść do właściwego serialu - zostanie zamknięty po osiągnięciu porozumienia. Biorąc pod uwagę, że twórcy Westworld pracują teraz nad własnym serialem Fallout, wydaje się, że Bethesda nie ma nic przeciwko.