Nokia poszerzyła ofertę telefonów komórkowych, wprowadzając na rynek model Nokia 225 - smukły telefon z dużym ekranem w wersji z jedną lub dwiema kartami SIM wyświetla więcej ulubionych treści.

Telefon Nokia 225 jest wyposażony w przeglądarkę Nokia Xpress Browser, która dzięki usłudze w chmurze pobiera mniej danych i działa szybciej -- nawet w wolniejszych sieciach. Zainstalowane standardowo aplikacje Facebook i Twitter dają dostęp do serwisów społecznościowych bezpośrednio na ekranie, a informacje z całego świata można znajdować za pomocą wyszukiwarki Microsoft Bing.

Smukły telefon Nokia 225 z kolorowym wyświetlaczem QVGA o przekątnej 2,8 cala oferuje zaawansowane możliwości multimedialne zwolennikom urządzeń z klasyczną klawiaturą telefoniczną. Nokia 225 ma zaledwie 10,4 mm grubości, dzięki czemu mieści się w kieszeni i torebce. Klawiatura telefonu Nokia 225 jest odporna na zachlapania i kurz, a ponadto jest trwała i łatwa w czyszczeniu. Jej precyzyjna konstrukcja ułatwia wyczuwanie klawiszy i ich płynne naciskanie podczas pisania wiadomości.

Duży wyświetlacz telefonu nadaje się do prezentacji materiałów rozrywkowych, korzystania z gier, robienia zdjęć, przeglądania stron internetowych i oglądania wideo online w drodze. Aby dodatkowo uprzyjemnić korzystanie z telefonu, zainstalowano w nim pięć gier wytwórni Gameloft, w które można zacząć grać już po wyjęciu telefonu z pudełka. Telefon ma też radio FM i odtwarza pliki MP3 przez maksymalnie 51 godzin , a przechowywać je można na karcie micro SD o pojemności 32 GB.

Aparatem fotograficznym o rozdzielczości 2 MP można skutecznie uwieczniać cenne chwile i udostępniać je znajomym przy użyciu wbudowanych aplikacji Facebook i Twitter lub technologii SLAM opartej na łączności Bluetooth.

Inteligentna funkcja obsługi dwóch kart SIM umożliwia ich szybkie i wygodne przełączanie w celu zarządzania kosztami transmisji danych. Bateria wystarczy na maksymalnie 36 dni* w wersji z jedną kartą SIM oraz na maksymalnie 27* dni w wariancie z dwiema kartami SIM. Zapewnia to wiele godzin rozrywki.

Nokia 225 to wyjątkowo opłacalny telefon zarówno dla początkujących użytkowników, jak i osób poszukujących dodatkowego urządzenia. Już dziś można go kupić w wersji z jedną lub dwiema kartami SIM za 39 euro bez podatków i dopłat.

[Łukasz Szewczyk]