Firma SoundSight wprowadziła na rynek nowy model słuchawek, które są swego rodzaju rewolucją w tego typu sprzęcie. Do tej pory wymagaliśmy od headsetów przede wszystkim dobrej jakości dźwięku. Tutaj otrzymamy dodatkowo kamerkę, sześć mikrofonów, kontrolę głosem oraz akcelerometr.

SoundSight zapewniają możliwość rejestracji dźwięku na żywo oraz wideo z punktu widzenia użytkownika. Najciekawsze jest jednak technologia streamingu na żywo. Nie zabrakło także dedykowanej aplikacji na Androida i iOS, która pozwala na edycję powstałego materiału przed udostępnieniem go w Internecie. Słuchawki nie wymagają żadnych kabli, a ich bateria o pojemności 800 mAh pozwala na 4 godziny pracy bez ładowania. Przy aktywnej tylko redukcji szumów czas ten wydłuża się aż do 18 godzin. Kamerka oferuje jakość 720p z 30 klatkami na sekundę lub 640p z 24 fps poprzez Bluetooth.


SoundSight kupimy już teraz w cenie 350 dolarów, dzięki promocyjnej przedsprzedaży. Ich finalna cena w przyszłym roku wyniesie aż 500 dolarów.