D-Link DAP-1520 to wzmacniacz Wi-Fi pracujący na dwóch częstotliwościach jednocześnie, zapewniając pełne pokrycie sygnałem w całym domu.

D-Link, sieciowy ekspert dla cyfrowego domu rozszerzył swoją rodzinę produktów AC o dwuzakresowy bezprzewodowy wzmacniacz sygnału. Model DAP-1520 zwiększa zasięg sieci bezprzewodowej wszędzie tam, gdzie występują martwe strefy. Całkowita przepustowość DAP-1520 wynosi aż 750 Mbit/s.

Wzmacniacz sygnału jest szczególnie przydatny, gdy z domowej sieci bezprzewodowej korzysta wiele urządzeń mobilnych, takich jak tablety, telefony bądź notebooki. Praca na dwóch częstotliwościach jednocześnie umożliwia przeniesienie transmisji danych z zatłoczonego pasma 2,4 GHz do 5 GHz, dzięki czemu połączenia są wolne od zakłóceń. Konfiguracja urządzenia jest prosta i nie wymaga użycia komputera. Aby uruchomić automatyczną konfigurację wystarczy skorzystać z przycisku WPS (Wi-Fi Protected Setup), a na urządzeniach z systemem iOS lub Android z bezpłatnej aplikacji QRS Mobile. Urządzenie jest przeznaczone do korzystania w domach i małych biurach.

Prostota instalacji i korzystania

Ważące zaledwie 100g urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka zasilania i po kilku minutach korzystać z sieci bezprzewodowej. DAP-1520 pracuje w standardzie 802.11ac, ale działa także ze starszymi urządzeniami w standardach 802.11a/b/g/n. Nie ma więc potrzeby wymiany routera lub punktu dostępowego na nowy model. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA/WPA2, uniemożliwiając nieautoryzowany dostęp do przesyłanych danych.

Sugerowana cena detaliczna wynosi około 200 zł brutto. Produkt pojawi się w sklepach w połowie maja.

Główne cechy DAP-1520

  • Najnowsza technologia bezprzewodowa Wireless AC (802.11ac) - transmisja danych z prędkością do 750 Mb/s.
  • Pełna zgodność ze starszymi standardami bezprzewodowymi 802.11b/g/n.
  • Jednoczesna praca na dwóch częstotliwościach - 2.4 GHz oraz 5 GHz.
  • Nie wymaga korzystania z dodatkowych kabli zasilających.
  • Najnowsza technologia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej - WPA/WPA2.
  • Szybka i prosta instalacja urządzenia przez użycie przycisku WPS (szybkie parowanie urządzeń dostępnych w sieci).
  • Instalacja nie wymaga komputera.
  • Konfiguracja ustawień z poziomu aplikacji QRS Mobile na iPhone'a, iPada lub urządzenia z systemem Android.

O firmie D-Link

D-Link jest jednym z głównych światowych dostawców infrastruktury sieciowej.
Od ponad 27 lat D-Link projektuje, rozwija i produkuje wielokrotnie nagradzane rozwiązania sieciowe, bezprzewodowe, nadzoru IP, do przechowywania danych oraz zapewniania bezpieczeństwa. Szeroka gama produktów sieciowych trafia do organizacji i konsumentów za pośrednictwem globalnej sieci partnerów i dostawców usług. D-Link rozumie znaczenie dostępu, zarządzania, bezpieczeństwa i współdzielenia danych, jak też cyfrowych treści. Firma jest pionierem wielu technologii IP umożliwiających stworzenie w pełni zintegrowanego Cyfrowego Domu oraz sieci dla biznesu.