D-Link, wiodący producent profesjonalnych rozwiązań sieciowych wprowadził do sprzedaży dwa punkty dostępowe w standardzie AC, przeznaczone dla odbiorców biznesowych. Zostały one przystosowane do jednoczesnej pracy na częstotliwościach 2,4 oraz 5 GHz i umożliwiają uzyskanie przepustowości do 1200 Mbit/s w przypadku modelu DAP-2660 oraz do 1750 Mbit/s dla modelu DWL-8610AP. Dzięki gigabitowym portom Ethernet z funkcją Power over Ethernet (PoE), możliwy jest montaż w lokalizacjach bez dostępu do gniazdek elektrycznych.

Doskonały zasięg i stabilne połączenia

Nowe modele punktów dostępowych D-Linka są wyposażone w funkcję zarządzania pasmem, która wykrywa bezprzewodowe urządzenia mogące pracować w obydwu pasmach 2,4 i 5 GHz. Punkty dostępowe mają możliwość automatycznego przełączania transmisji z takim klientem do mniej zatłoczonego pasma 5 GHz. Urządzenia gwarantują też bardzo dobre pokrycie sygnałem, nawet w budynkach z wieloma pomieszczeniami i grubymi ścianami. Umożliwia to technologia D-Link SmartBeam Dzięki antenom kierunkowym parametry sygnału są optymalizowane i dostosowywane do położenia bezprzewodowych urządzeń znajdujących się w jego zasięgu.

Elastyczność zastosowania i prostota instalacji

DWL-8610 może znaleźć zastosowanie jako samodzielny punkt dostępowy lub pracować jako centralnie zarządzany punkt dostępowy przy użyciu bezprzewodowego kontrolera lub zunifikowanego przełącznika. Administratorzy sieci mają też do dyspozycji funkcję automatycznego konfigurowania klastra, dzięki czemu mogą zestawić w nim do 16 punktów dostępowych i automatycznie przenieść konfigurację jednego DWL-8610AP do pozostałych urządzeń w sieci. Natomiast model DAP-2660, który może pracować w trybie punktu dostępowego, urządzenia WDS z punktem dostępowym bądź bezprzewodowego klienta, w każdym z trybów gwarantuje optymalny zasięg sieci i obsługę wymagających aplikacji biznesowych.

Punkty dostępowe DWL-8610AP i DAP-2660 - główne funkcje

  • Przepustowość do 1300 + 450 Mb/s (DWL-8610AP) oraz 867+300 Mbit/s (DAP-2660).
  • Praca w pasmach 2.4 i 5 GHz.
  • Zgodność ze standardami 802.11a/b/g/n.
  • Obsługa Power over Ethernet (PoE).
  • Technologia AC SmartBeam (DWL-8610AP).
  • Dwa gigabitowe porty LAN (DWL-8610AP).
  • Jeden gigabitowy port LAN (DAP-2660).
  • Efektywne zarządzanie pasmami.
  • Możliwość łatwego montażu na ścianie lub suficie.

Dostępność i cena

Sugerowana cena detaliczna modelu DAP-2660 wynosi około 720 zł netto natomiast DWL-8610AP to 1440 zł netto. Produkty są już dostępne w sprzedaży przez autoryzowanych Partnerów i Dystrybutorów D-Link.

O firmie D-Link

D-Link jest jednym z głównych światowych dostawców infrastruktury sieciowej.
Od ponad 27 lat D-Link projektuje, rozwija i produkuje wielokrotnie nagradzane rozwiązania sieciowe, bezprzewodowe, nadzoru IP, do przechowywania danych oraz zapewniania bezpieczeństwa. Szeroka gama produktów sieciowych trafia do organizacji i konsumentów za pośrednictwem globalnej sieci partnerów i dostawców usług. D-Link rozumie znaczenie dostępu, zarządzania, bezpieczeństwa i współdzielenia danych, jak też cyfrowych treści. Firma jest pionierem wielu technologii IP umożliwiających stworzenie w pełni zintegrowanego Cyfrowego Domu oraz sieci dla biznesu.