UPC Polska od 10 kwietnia 2014 roku rozpoczyna testy najszybszego internetu na polskim rynku - szybkości pobierania danych Fiber Power 500 Mb/s, w którym mogą wziąć udział dotychczasowi klienci UPC.

Dziś ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, będących w zasięgu dwukierunkowej sieci UPC Polska, może korzystać z internetu o prędkości do 250 Mb/s. Teraz UPC rozpoczyna testy najszybszego internetu w Polsce - dostępu do szybkości 500 Mb/s - Fiber Power 500. Mogą do nich przystąpić klienci z Krakowa, Łukowa, Łodzi, Pułtuska, Warszawy i Zakopanego.

Klienci UPC Polska doceniają szybkość internetu, jako jeden z najważniejszych wyznaczników jakości usług. Wskazują też na to wyniki najnowszej Diagnozy Społecznej 2013, w której czytamy, że jakość dostępu do sieci ma istotne znaczenie dla możliwości korzystania z tego medium. Z danych Diagnozy wynika, że im większą przepustowość łącza posiadają klienci, tym intensywniej i bardziej wszechstronnie korzystają z internetu. Potwierdzają to też dane o rosnącej liczbie użytkowników sieci wybierających coraz wyższe prędkości. Na koniec 2013 r. już 75,4 proc. klientów UPC Polska korzystało z dostępu o prędkości co najmniej 30 MB/s.

Jak przystąpić do testów


Na klientów UPC chętnych do testowania operator czeka do 22 kwietnia. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie upc.pl. Informacja o zakwalifikowaniu się do testów poprzedzona będzie sprawdzeniem warunków technicznych w danych lokalizacjach. Testerzy otrzymają na czas testu usługę Fiber Power 500 w cenie, jaką płacą aktualnie za usługę internetową. Najbardziej aktywni mają szansę zachować Fiber Power 500 do końca trwania ich umowy.
[Łukasz Szewczy]