Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Sklep komputerowy od 1993 roku

Strefa Marek

OsramPhilips LED
GoProMicrosoft
MSIiiyama
LenovoGigabyte
AMDCorsair
AsusSeasonic
QNAPInsERT
HamauRage
Nitro Conceptsnoblechairs

Wszyscy producenci:

 Data: 2007-10-25 

WiMAX oficjalnym standardem

Technologia WiMAX zostanie włączona do zestawu standardów dla urządzeń bezprzewodowych - ogłosił w ubiegły piątek Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) działający przy ONZ.

WiMAX (World Interoperability for Microwave Access) to coraz popularniejsza w ostatnich latach technologia umożliwiająca bardzo szybkie, dochodzące do 75 Mb/s, szerokopasmowe połączenia bezprzewodowe na rozległych terenach - do 50 km od nadajnika.

Prace nad standaryzacją technologii będą odbywały się w ramach rozwijanego przez ITU globalnego standardu telefonii komórkowej trzeciej generacji o zbiorczej nazwie International Mobile Telecommunications-2000 (IMT-2000).

Technologia WiMAX zyskała popularność głównie dzięki dużym firmom promującym to rozwiązanie. Są wśród nich Intel, Samsung, Nokia i Motorola.

Jesteśmy bardzo, bardzo, bardzo podekscytowani - powiedział agencji Associated Press Sriram Viswanathan, zarządzający rozwijaniem WiMAX w Intelu. Nad tymi rozwiązaniami pracujemy od ponad trzech lat i wraz z innymi firmami poświęciliśmy im ogromne nakłady pracy.

Na budowanie sieci bezprzewodowych opartych o technologię WiMAX i związane z tym inwestycje amerykański producent układów scalonych tylko w ubiegłym roku wyłożył ponad miliard dolarów.

Inne przedsiębiorstwa też nie zasypują gruszek w popiele. Cisco Systems ogłosiła dziś, że za sumę 330 mln dolarów zakupiła Navini Networks Inc., firmę zajmującą się produkcją sprzętu do obsługi szerokopasmowych połączeń bezprzewodowych, m.in. wykorzystujących technologię WiMAX.

Również polskie firmy inwestują w technologię WiMAX. We wrześniu br. Era rozpoczęła testy bezprzewodowej sieci w Starachowicach, usługę dostępu do internetu za pośrednictwem WiMAX oferuje również Netia oraz Crowley.

[Marcin Malinowski]

Dodaj do Facebooka+ Google+Dodaj do Twitter+ Wykop.pl

Wstecz  
Dodaj komentarz:
Autor:E-mail (nie wyświetlany) [?]:Ocena:
Dodaj ilustrację:
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną   Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Copyright © 2002-2016 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami